Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Doğal Diş Beyazlatma
Doğal Diş Beyazlatma

Bugünkü yazımda sizlere evde doğal diş beyazlatma yöntemlerini paylaşmak istedim. Evinizde oldukça pratik yöntemler sayesinde sararmış haldeki dişlerinizi kolaylıkla beyazlatabilirsiniz. Genellikle asitli içecekler, uzun süre sigara kullanımı, sık tüketilen kafeinler ya da yanlış kullanılmakta olan ilaçlar dişlerin sararmasına neden olmaktadır.

Diş bakımı en önemli sağlık konularından biridir. Altı ayda bir diş kontrolü tüm bireyler için önemli bir faktördür. Evinizde diş bakımı yapmak için evde bulunan malzemeleri kullanabilirsiniz. Örnek olarak karbonat ve limondan yararlanabilirsiniz.

Üç tatlı kaşığı karbonatı bir su bardağının içine alınız. Daha sonra iki adet limonu güzelce yıkadıktan sonra ikiye bölünüz. Bardakta bulunan karbonatın içine iki adet limonu güzele sıkınız. Daha sonra bir kaşık yardımıyla karıştırınız. Bu karışımı dişlerinize uygulamadan yarım saat önce bir su bardağı ılık su içerisine bir tatlı kaşığı kadar suyu ekleyiniz.

Hazırlanmış olan tuzlu suyla ağzınızı güzelce gargara yapınız. Bu gargara sayesinde çekilmiş olan diş etlerinizin daha da rahatlamış bir hal alacağını fark edeceksiniz. Diş etlerinde oluşan ödemleri temiz steril suyla gargara ederek yok edebilirsiniz. Bu işlemden yarım saat sonra hazırlamış olduğunuz karbonatlı limon karışımını temiz bir fırça yardımıyla dişlerinize güzelce yediriniz.

Karbonatlı limon karışımını dişlerinizde on dakika kadar bekletiniz. On dakika beklettikten sonra ılık temiz su ile ağzınızı yıkayınız. Bu işlemlerden sonra ise en az iki gün boyunca asitli içecekler ve sigara kullanmamaya özen gösteriniz. Böylece sizlerde doğal yöntemler sayesinde daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı