Dilimli Kalp Lif Modeli Yapımı

Dilimli Kalp Lif Modeli
Dilimli Kalp Lif Modeli

Kalp şekilleri örgülerde de sık kullanılan ve örnek alınan şekillerdir. Birçok örgüde sıklıkla rastlarız. Hepsi farklı tasarımlarla karışımıza çıkar. Bunlardan biri de kalpli lif modelleridir. Biz de örnek bir kalp şeklinde lif örneği bulduk ve hemen yapılışını paylaşmak istedik.

Başta söylediğimiz gibi iki renk lif ipi kullanılarak dilimler şeklinde örülmüştür. Dilimler kare şeklindedir. Yeni lif modelinin örülmesinde 5 numara tığ, inci, saten kurdele ile lif ipleri kullanılmıştır. Lif örülmesi bitirildikten sonra kurdele ve ortası incili puf çiçekle süslenmiştir.

Kalpli Lif Modeli Nasıl Örülür?

Farklı bir gidişatı var; o yüzden ilk başta zor gelebilir. Ancak mantığı kolayca anlaşılır bir banyo lifi örneğidir. Kare dilimler 4 adet fıstık üzerine kurulmuştur. Üzerine 3 seferde örülüp bir arada kapatılan üçlü fıstık grupları ile 4 sıra örülerek bir kare dilim elde edilmiştir.

Dilimli Kalp Lif Örneği
Dilimli Kalp Lif Örneği

Yapımına kalp şeklinin ortasındaki aynı renkteki üç adet dilimin örülmesi ile başlanmıştır. İlk önce kalbin alt ucundaki dilim ve sonrasında yukarıdaki iki kare dilim birbirine eklenerek örülmüştür. Sonrasında beyaz ipe geçilmiş ilk örülen ilk sıranın dilimleri aralarına aynı kare dilimlerden örülmeye devam edilmiştir.

Buna da Göz Atın: Çeyizlik Oval Lif Modeli Yapımı

Anlaşılacağı üzere yanlara doğru genişleyen bir lif örneğidir. Her yana geçişte birer kare dilim eksiltilerek ilerlenmiştir. Sonunda da kenar oyası fıstıklı bir şekilde örülerek kalp lif modeli bitirilmiştir.

Kalp Lif Örneği Anlatımlı Videosu

Kaynak: https://youtu.be/Qh99qv5MtnY (Pamuk Lifler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı