Dikişsiz Kalemlik Yapımı

Dikişsiz Kalemlik Yapılışı
Dikişsiz Kalemlik Yapılışı

Selamlar hanımlar; farklı bir okula dönüş kalemlik türü yapmaya ne dersiniz? Dikişsiz kalemlik yaparak, oldukça farklı bir kalemlik türünü şu an okul okumakta olan çocuklarımız için yapabiliriz. Ayrıca modayı takip eden hanımlar için de kendine has stilleri olan bu dikişsiz kalemlik türleri, kesinlikle keyif verici bir moda ürünü olabilir. Kendin yap çalışmalarını seven çoğu bayan, çocukları için genellikle güzel ürünler yapmak isterler. İşte bugünkü ürünümüzde son derece elit bir kalemlik olacak. Okul çağındaki çocukların ve moda sever bazı bayanların işini görecektir. Daha önce farklı türde okula dönüş çalışmalarına da yer vermiştik. Hepsi de kolay ve basit türde çalışmalar olmuştu. Bu da sizi zorlamayacak kadar basit malzemelerden oluşacaktır ve yapımı da kolay gelecektir.

Dikişsiz Kalemlik Malzemeleri

Dikişsiz kalemliklere bakınca malzemeler arasında; sıcak silikon, fermuar, kedi şablonu ( ya da sevdiğiniz başka hayvanların da şablonlarından olabilir) ve bir de keçe gerekli olacaktır. Görüldüğü üzere hazırlamamız gerekli olan malzemeler son derece basittir. Fermuar ve keçeyle oluşturulacak ürünlerin son derece özel olduğunu söylemem gerekli. Bu çalışmada biz kedi figürünü kullanmak istedik, fakat siz farklı hayvanları da fermuar kısmına ağız olarak düşünüp yapabilirsiniz.

Dikişsiz Kalemlik Yapılışı

Dikişsiz Kalemlik Okula Dönüş

Dikişsiz kalemlik yapılışında ilk etapta kedi figürünü seçtiğim için kedi şablonunu kullanıp, iki parça çıkararak işe başladım. Daha sonra ise kedinin ağız kısmına işaret koyup devam ediniz. İri dişli fermuarlardan tercih etmeye bakın derim. Çünkü iri dişli fermuara sahip bir kalemlik daha şık durabiliyor.

Özellikle bu tür bir çalışmada da güzel durmakta ve çok yakışmaktadır. Resminde de gördüğünüz üzere, tam ağız kısmı fermuarın geleceği kısım olacaktır. İşlemleri bu yönde devam ettiriniz. Siz eğer farklı bir hayvan figürü kullanıp kalemliğinizi yapacaksınız, o zaman hangi hayvan figürüyse ona göre ağız kısmını ayarlamaya bakınız.

Daha sonraki işlemler ise kedinin yüzünü oluşturacak işaretlemelerdi ve ben de yaptım. Son derece basit şekilde iki göz ve bir burun çizdim. Bir de kedinin yana doğru ağız tüylerinden yaptım. Zaten ağız kısmı fermuar oldu ve gözleri uyuyan türde bir kedi yapınca, kesinlikle çok hoş bir kalemlik ya da makyaj çantası ortaya çıktı. Size de bu harika basit çalışmada kolay gelsin diyorum hanımlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı