Desenli Yazma Üzerine Kolay Boncuk Oyası

Desenli Yazma Üzerine Kolay Boncuk Oyası
Desenli Yazma Üzerine Kolay Boncuk Oyası

Boncuklu oyalar sadece tek renkli düz yazmalarda güzel durmuyor. Eğer renk uyumları iyi seçilirse desenli yazmalarda da kendini gösterebiliyor. Çok gösterişli olanı da var, oldukça sade olanı da. Renkli boncuklarla çalışılanı da var, tek renk çalışılanı da.

İşte bu konuda yapılışını aktaracağımız boncuk oyası da renkli boncuklara sahip. Alt kısmı da oldukça sade. Desenli yazma üzerine çalışılan kolay boncuk oyası örneklerinden biri. Renkleri desenin renkleri ile uyumlu.

Toplamda 3 sıradan oluşur. Son sırada taş boncuklar yerleştirilir.

Desenli Yazma Üzerine Boncuk Oyası
Desenli Yazma Üzerine Boncuk Oyası

Tığ İşi Desenli Yazma Üzerine Kolay Boncuk Oyası Yapımı

İlk önce tığ batısı üzerine kutucuklardan bir sıra geçilir. Kutucuklar araya 2 zincir çekilip 3 defada çekilen tırabzanlarla oluşturulur.

Sonraki sırada birer kutucuk atlanarak diğer kutucuğa üç defada çekilen tırabzanlardan 3 kez çalışılır. Arada 2 zincir çekilir.

Taş Boncuklu Desenli Yazma Oyası
Taş Boncuklu Desenli Yazma Oyası

Son sıraya başlamadan önce boncuklar ipe dizilir. Bir alt sıradaki boşluklar içine altışar adet iki zincirin tepesine 1 boncuk kapatılarak ters V şeklinde ilerlenir.

Görüldüğü üzere yapımı oldukça kolay boncuk oyası ile desenli yazmalar için de güzel bir görünüm elde edilebilmektedir.

Kaynak: https://youtu.be/05qPS_UOGZ4 (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı