Deriden Cüzdan, Telefon Kılıfı Yapımı

deriden kendin yap
deriden kendin yap

Elinizde fazlalık winneks deri var ve bunu en iyi şekilde değerlendirmeyi mi düşünüyorsunuz? O zaman fazlalık deri parçalarından cüzdan ya da telefon kılıfı yapmaya ne dersiniz? Dilediğiniz renkteki deriden göz alıcı cüzdan ya da telefon kılıfları inşa edebilir; el emeği bu parçaları kendiniz kullanabileceğiniz gibi dilerseniz arkadaşlarınıza ya da sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Üstelik deriden cüzdan ve telefon kılıfı, herkesin rahatlıkla yapabileceği kadar basit!

İşte sizlerle parça derilerle harikalar yaratabileceğiniz birkaç örnek paylaşmak istiyoruz.

deriden cüzdan

Deriden cüzdan yapımı:

Malzemeler; Makas, A4 kağıdı, Pilot Kalem, 2 adet cüzdan çıtçıtı, Deri parçasını delmek için delgeç

Yapılışı:

İlk olarak A4 kağıdına tasarladığınız cüzdanın resmini çizerek(açık halde) işe koyulabilirsiniz. Ardından yapmanız gereken şey aynı resmi, deriye de çizmek. Deriye de resmi çizdikten sonra makas yardımı ile şekle dahil olmayan parçaları, şekilden ayırmanız gerekiyor. Cüzdan şeklini çizdikten sonra da derinin 4 farklı köşesini delgeç ile delmelisiniz. Ardından bir köşede yer alan deliğe çıtçıtı geçirip, tam karşısındaki köşedeki delikten aynı çıtçıtı geçirmelisiniz. Geriye iki adet karşılıklı delik kalıyor. Bu aşamada aynı işlemi tekrarlamanız gerek. Yani bir deliğe tekrar çıtçıt takıp, karşı köşedeki delikten geçirmelisiniz. Ardından herhangi bir kalem ile derinin üstüne bastırıp, cüzdanın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte, cüzdan yapmak bu kadar kolay! Cüzdanınız kullanıma hazır bile.

deriden telefon kılıfı

Telefon Kılıfı Yapımı:

Malzemeler : 1 adet cetvel, 2 adet eşit boyda deri parçası, Makas, Delgeç, 1 adet deri şerit parçası

Yapılışı:

Cep telefonunuzun boyuna göre ayarladığınız 2 adet eşit boydaki deri parçalarını üst üste koyun ve ataç yardımı ile kaymaması için sabitleyin. Ardından derinin kenar kısımlarını delgeç ile delin (3 kenarını). Deldiğiniz bu kısımlardan daha önce hazırladığınız deri şerit parçalarını geçirin. Şerit kısmı farklı renkte deriden de olabilir. Deri şerit parçasını tüm deliklerden geçirdiğinizde telefon kılıfınızın da kullanıma hazır olduğunu göreceksiniz. İsterseniz telefon kılıfının ön ve arka yüzeylerini farklı renklerdeki derilerden tasarlayarak, daha renkli bir telefon kılıfı elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı