Deri Koltuk Nasıl Onarılır?

Deri Koltuk Nasıl Onarılır
Deri Koltuk Nasıl Onarılır

Deri Dayanıklıdır

Deri dayanıklı bir malzemedir. Ancak sonrasında kullanıma bağlı olarak aşınma ve yıpranma belirtileri gösterecektir. İyi haber, derinin yeniden döşenmesini sağlamak için bir sürü para harcamanıza gerek kalmadan neredeyse yeniymiş gibi bir onarım imkanına sahip olmasıdır.

Deri Kumaşlarda Tamir ve Boyama
Deri Kumaşlarda Tamir ve Boyama

Yüzey Çizikleri

Evcil hayvanlar ve çocuğunuzun oyuncakları deri yüzeyinde çiziklere neden olabilir. Ortalama bir evde aşınma ve yıpranmadan oluşan bu tip bir hasar normaldir.

Deri Mobilya Tamiri
Deri Mobilya Tamiri

Daha Büyük Çizikler

Mobilya taşıma esnasında daha büyük ve daha derin hasarlar meydana gelebilir. Ancak bu hasar da kolayca onarılabilir.

Deri Döşeme Tamir Malzemeleri
Deri Döşeme Tamir Malzemeleri

Malzemeler

Bir deri temizleyici, deri kremi, deri/vinil tamir seti ve tüysüz bir bez gerekir.

Deriyi Temizleme
Deriyi Temizleme

Temizleme

Dışarıdan satın alabileceğiniz bir deri temizleyicisi kullanabilirsiniz. Hazırını kullanmak istemiyorsanız bir litre ılık su, bir çorba kaşığı doğal zeytinyağı bazlı bir sabun ve birkaç damla sirkeyi karıştırın. Temizleyiciyi kanepenize püskürtün ve tüysüz bir havluyla silin.

Deri Bakım Kremi Sürme
Deri Bakım Kremi Sürme

Kondisyon

Deri koltuğunuzun yüzeyini temizledikten sonra, yüzey çiziklerinizin görünümünde şimdiden bir fark görmelisiniz. Sonra, yüzey çiziklerinin daha az fark edilmesine yardımcı olacak krem gelmektedir. Kanepenin üzerine ince bir tabaka deri kremi uygulamaya çalışın.

Kremi Elle Yedirme
Kremi Elle Yedirme

Ellerini Kullan

Deri kremi ile çalışmaya başlarken, ellerinizi kullanmanız sizin için daha kolay olabilir. Deri kremi ile çalışmak için dairesel bir hareketle ovalayın. Kremi, deri artık emmeyecek kadar çok uygulayın. Kremi deri yüzeyinde en az iki saat bekletin. Eski, ağır çizik veya hasar görmüş deri için gece boyunca kremi bekletmeniz ve sabahları başka bir kat uygulamanız gerekebilir.

Deri Tamir Kiti
Deri Tamir Kiti

Yamamak

Daha büyük zarar gören alanlar için, bir yama kiti kullanmanız gerekecektir. Bu, deri renginin eşleştirilmesine yardımcı olacak bir çizelge ile birlikte geliyor. Talimatlara göre karıştırın.

Deri Tamir Kiti Kullanma
Deri Tamir Kiti Kullanma

Uygulamak

Karışımı doğru renklendirdikten sonra deri/vinil yamayı daha derin/daha büyük zarar gören bölgeye uygulayın. Kenarların etrafındaki fazlalıkları silin ve kurumasına izin verin.

Fazla Kremi Silme
Fazla Kremi Silme

Deri Kremini Temizleyin

Son olarak, deri tarafından emilmeyen fazla kremi kaldırın. Fazla kremi almak için bunu birkaç kez yapmanız gerekebilir. Kimsenin üzerine oturmasına izin vermeden deri birkaç saat kurumasını bekleyin. Deri kanepeniz ya da koltuğunuz yenisinden daha iyi duruma gelecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı