Ana Sayfa Kendin Yap Projeleri Deri Çantalar Çiçek Açsın!

Deri Çantalar Çiçek Açsın!

Deri çanta tasarımları
Deri çanta tasarımları

Kullanmaktan sıkıldığınız deri çantalarınız için size harika bir el yapımı çanta önerimiz olacak. Pratik ve zevk alarak yapacağınız bu işlemler sayesinde oldukça kullanışlı ve şık bir çanta sahibi olacaksınız. Özel kıyafetlerinize uygun renkler ve desenler seçerek çok daha özel görünmeniz de mümkün olacaktır. Ayrıca öğreneceğiniz bu teknik ile harika kemerlerde yaratabilirsiniz.

Mevcut Deri Çantamıza Değişik Bir Hava Katalım

Deri çantamıza yeni bir tasarım

İşte harika çiçekli bir çanta yaratım modeli. Kendi kendinize yaparak en farklısı siz olabilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler

Deri çanta modelleri

  • bir adet çanta
  • bir parça çiçekli kumaş
  • makas
  • kağıt bant ya da ressam bantı
  • resim fırçası (kalın olabilir)
  • resim fırçası (orta kalınlıkta)
  • küçük bir kap (daha sonra kullanıma müsait olmayacağı için gereksiz bir kap kullanmanızı öneririz)
  • kumaş yapıştırıcısı
  • resim boyası

Evde Deri Çanta Yapımı

1. Adım

Deri çantamıza çiçek deseni yapalım

2. Adım

Öncelikle işlem sırasında boyanmaması için çantanızın bağlantı, açma ve kapama yerlerini kağıt ban ile iyice kapatmalısınız. Temiz bir görüntü için bunu  düzgün şekilde yapılmalısınız.

çiçek deseni hazrlama

3. Adım

Resim boyanızı kabınıza boşaltın. Uygun hale geldiğinden emin olduğunuzda orta kalınlıkta ki dırçanız yardımı ile çantanızın kapak altında ki kısmını açarak bu alanı iyice boyayın. 5- 10 dakikalık aralar verin ve işlemi yineyin. Bu şekilde fırça izleri ve dalgaların oluşumunu engellemiş olursunuz. 1 saat kadar çantanızda ki boyanın tamamen kurumasını bekleyin. Bu işlemde dikkat edin. Sonucun iyi olması için önemlidir.

çantaya desen yapmak

4. Adım

Deri çanta süsleme

Parça kumaşınızda ki desenleri motiflerin sınırından keserek çıkartın. Seçeceğiniz motiflerin iri olmasına dikkat edin. Bu şekilde daha hoş ve güzel bir doku elde edersiniz. Daha küçük minyatür çantalar için daha küçük modeller tercih edilebilir. Patiska, basma tarzı kumaşlar için daha uygundur. Viskon ya da pamuklu kumaşları da tercih edebilirsiniz.

5. Adım

Çiçek desenli deri çantalar

Kumaş motiflerinizi yapıştırıcı yardımı ile boyadığınız alana yapıştırın. Üzerlerine ince bir tabaka halinde tutkalınızdan sürün. Motiflerin iyi şekilde zemine yayılmasına ve uyumlu olmalarına özen gösterin. Bu şekilde sorunsuz aynı zamanda hoş bir görüntü etmiş olursunuz.

Deri çanta tasarımları

Ve işte çantanız kullanıma hazır. Böyle bir çantayı spor kıyafetleriniz ve hoş renkli elbiseleriniz ile kullanabilirsiniz. Hatta bazı elbiseleriniz için harika kombin çantalar tasarlayabilirsiniz. Elbette bunlar ile uyumlu deri kalın kemerlerde oludukça başarılı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here