Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Denizci Dümeni Motifi Nasıl Yapılır?

Denizci Dümeni Motifi Nasıl Yapılır?

74
0
PAYLAŞ
denizci dümeni motifi
denizci dümeni motifi

Farklı biçimlerde yapabileceğimiz tığ işi motifler ile harika modeller oluşturabilirsiniz. Özellikleri itibari ile her bakımdan etkileyici ve başarılı sonuçları alabileceğiniz bu modellere bu yazımızda bir yenisini daha ekleyeceğiz. Modelimizin adı denizci dümeni motifi. Bu harika motif yapımı kolay ve eklendiğinde başarılı ve güzel bir sonucu veriyor.

denizci dümeni motifi resimli anlatım

Yukarıda ki şemadan takip edebilir, ya da açıklamalardan sizler de hemen motifi yapmaya başlayabilirsiniz.

16 zincir çekin ve başlangıç noktanız ile birleştirerek, bir halk elde edin.

1 zincir çekin, zincirin üzerine 31 tane sık iğne yapın. 1 zincir çekin,  tün sık iğnelerin üzerine sık iğe yapın, her 3 sık iğnede bir kez, 5 zincir örüp aynı yere batın. Bu şekilde sırayı tamamlayın.

10 zincir örün. (altta yaptığınız pipirciğin üzerinden geçin, 1 tane atlayın.) 3 sık iğne atlayın, pipircik dahil, 4.sık iğnenin üzerine, tığınıza iki kez ip dolayarak batın ve 3’lü dolgu yaparak çıkın. 4 zincir örün, yine 3’lü dolgu yapın ve yukarı çıkın. Bu şekilde devam edin. Toplam da 12 pipircik ve üzerine yaptığınız 12 gözenek olacak şekilde sırayı tamamlayın.

Şimdi denizci dümeni motifi yapımında yine sık iğneleri ile devam edeceğiz. Her bir gözün zincirinin üzerine 4 sık iğne ile doldurun. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edin.

1 zincir örün, 4 sık iğne yapın, 12 zincir örün, 4 zincir atlayın, 4 sık iğne yapın ve 12 zincir, 4 sık iğne şeklinde sıra sonuna kadar dam edin.

Bu sırada 12 zincirin üzerini 16 sık iğne ile dolduracağız. Yanlarında ki sık iğneleri aynı şekilde yapmaya devam edin ve sıra sonuna kadar sık iğneleri yaparak gelin.

Şimdi denizci dümeni motifi son sırasına geldik. Şablonda da göreceğiniz gibi, 12 zincir çekilen yerlerinde üzerine 3 pipirik yapacağız. Bunun için aralarda 2 sık iğne bırakın, 5 zincir ve sık iğne şekilde devam edin. Alt boşluklarına işlem yapmanıza gerek yok, sadece sık iğne ile devam edebilirsiniz.

denizci dümeni motifi modeli

Motifin bitmiş hali yukarıda ki gibi olacaktır.

Eklerken de yukarıda ki resmi takip edebilirsiniz. İnanılmaz hoş ve şık bir altıgen örtü elde edeceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here