Ana Sayfa Örgü Modelleri Deniz Modeli Örgü Nasıl Örülür

Deniz Modeli Örgü Nasıl Örülür

deniz modeli örgü yapılışı
deniz modeli örgü yapılışı

Örgülerinizde Deniz Modeli Şıklığı

Deniz modeli örgü yapımı son derece kolay ve örmesi de bir o kadar keyiflidir. Sık bir model olduğu için kışın sıcacık tutacak hırka, süveter, kazak, bere ve atkı örebilirsiniz. Deniz modeli örgü oldukça zevkli ve hızlı üreyen bir modeldir. Bu yüzden özellikle bebek battaniyelerinde bu model sıklıkla tercih edilir.

Deniz örgü modelini yaparken, örgümüzün ilmeklerini çift sayılar halinde oluşturuyoruz. Örgümüzün ilk sırasından itibaren modelimizi uygulamaya başlıyoruz. İlmeklerimizi çift sayı şeklinde şişimize ayarladıktan sonra örgümüzün ön yüzünden bir kenar ilmeği örüyoruz. Sonrasında iki tane ilmeği şişimize geçiriyoruz. Önce ikinci, sonra birinci olacak şekilde ilmekleri şişin üzerine alıyoruz ve düz örgü olarak örüyoruz. Diğer elimizdeki şiş yardımı ile önce birinci ilmeği kesiyoruz, ardından iki ilmeği birlikte alarak bir ilmek kesiyoruz. Bu şekilde sıramızın sonuna kadar geliyoruz. Örneğimizin sonuna gelip, başa döndüğümüzde yeniden bir kenar ilmeği örüyoruz. İpliğimizi örneğimizin düz örülen tarafına yani kendi tarafımıza alıyoruz. İlk sırada iki tane alınan ilmeklerden ilkini alıyoruz ve düz olarak örüyoruz. İpliğimizi örgünün arka kısmına alıyoruz ve yanındaki ilmeği ters olarak örüyoruz. Bir düz, bir ters şeklinde sıramızı tamamlıyoruz. Düz örgü yaparken; ipliğimizi öne, ters örgü yaparken; ipliğimizi arkaya alıyoruz. Deniz modeli örgü oluşturulurken; örgümüzün ön yüzünü ikişer ilmek olarak örüyoruz, arka yüzünü ise, bir düz, bir ters olarak örüyoruz. Birinci sıradan itibaren örneğimizi tüm sıralarda bu şekilde tekrar ediyoruz.

Deniz modeli örgü yaparken, ilk sırada ikişerli ilmek alındığı için sıranın karışması söz konusu olmaz. Arka yüzüne geçildiğinde de kenar ilmeği oluşturulduktan sonra ilk ilmeği düz, ikinciyi ters olarak örmek gerekir. Alıştıktan sonra bakmadan bile rahatlıkla örebileceğiniz deniz modeli ile son derece şık örgüler örebilirsiniz.

Deniz Modeli Örgü Nasıl Örülür Deniz Modeli Örgü

Deniz Modeli Örgü Nasıl Yapılır deniz modeli örgü yapılışı

deniz modeli örgü video anlatım deniz modeli örgü yapılışı

deniz dalgası örgü modeli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here