Deniz Modeli Örgü Nasıl Örülür

deniz modeli örgü yapılışı
deniz modeli örgü yapılışı

Örgülerinizde Deniz Modeli Şıklığı

Deniz modeli örgü yapımı son derece kolay ve örmesi de bir o kadar keyiflidir. Sık bir model olduğu için kışın sıcacık tutacak hırka, süveter, kazak, bere ve atkı örebilirsiniz. Deniz modeli örgü oldukça zevkli ve hızlı üreyen bir modeldir. Bu yüzden özellikle bebek battaniyelerinde bu model sıklıkla tercih edilir.

Deniz örgü modelini yaparken, örgümüzün ilmeklerini çift sayılar halinde oluşturuyoruz. Örgümüzün ilk sırasından itibaren modelimizi uygulamaya başlıyoruz. İlmeklerimizi çift sayı şeklinde şişimize ayarladıktan sonra örgümüzün ön yüzünden bir kenar ilmeği örüyoruz. Sonrasında iki tane ilmeği şişimize geçiriyoruz. Önce ikinci, sonra birinci olacak şekilde ilmekleri şişin üzerine alıyoruz ve düz örgü olarak örüyoruz. Diğer elimizdeki şiş yardımı ile önce birinci ilmeği kesiyoruz, ardından iki ilmeği birlikte alarak bir ilmek kesiyoruz. Bu şekilde sıramızın sonuna kadar geliyoruz. Örneğimizin sonuna gelip, başa döndüğümüzde yeniden bir kenar ilmeği örüyoruz. İpliğimizi örneğimizin düz örülen tarafına yani kendi tarafımıza alıyoruz. İlk sırada iki tane alınan ilmeklerden ilkini alıyoruz ve düz olarak örüyoruz. İpliğimizi örgünün arka kısmına alıyoruz ve yanındaki ilmeği ters olarak örüyoruz. Bir düz, bir ters şeklinde sıramızı tamamlıyoruz. Düz örgü yaparken; ipliğimizi öne, ters örgü yaparken; ipliğimizi arkaya alıyoruz. Deniz modeli örgü oluşturulurken; örgümüzün ön yüzünü ikişer ilmek olarak örüyoruz, arka yüzünü ise, bir düz, bir ters olarak örüyoruz. Birinci sıradan itibaren örneğimizi tüm sıralarda bu şekilde tekrar ediyoruz.

Deniz modeli örgü yaparken, ilk sırada ikişerli ilmek alındığı için sıranın karışması söz konusu olmaz. Arka yüzüne geçildiğinde de kenar ilmeği oluşturulduktan sonra ilk ilmeği düz, ikinciyi ters olarak örmek gerekir. Alıştıktan sonra bakmadan bile rahatlıkla örebileceğiniz deniz modeli ile son derece şık örgüler örebilirsiniz.

Deniz Modeli Örgü Nasıl Örülür
Deniz Modeli Örgü
Deniz Modeli Örgü Nasıl Yapılır
deniz modeli örgü yapılışı
deniz modeli örgü video anlatım
deniz modeli örgü yapılışı
deniz dalgası örgü modeli
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı