Deniz Köpüğü Örgü Modeli Yapımı

Deniz Köpüğü Örgü Modeli Yapımı
Deniz Köpüğü Örgü Modeli Yapımı

Bu örgü öğreticisi deniz köpüğü örgü modelinin yapımını öğrenmenize yardımcı olacaktır. Bu örgü birden çok ipliği birleşiminden oluşur. Görsel olarak ilginç bir örgü oluşturmak için basit jartiyer örgüsü kullanılmıştır. Deniz köpük modeli, afgan işlerinde, şal ve yastıklara doku ve narin bir his vermek için mükemmel bir yoldur.

Kullanılan Malzemeler:

  • Afganistan kaşmiri iplik
  • Montana Mountain Bocote Çift Uçlu Şişler

Tamamen Afganistan’da üretilen ve tamamen eğrilen bu 100% kaşmir iplik, kalitede en üst düzeyde bir ipliktir. İpliği Afgan kadınları evlerinde üretirler ve emekleri için de adil bir ücret alırlar. Bu güzel örgü şişleri Bocote ahşaptan yapılmıştır. Bu ahşap Meksika’dan geliyor ve altın bir zemine karşı koyu renkli girdaplar yaratan güzel ve benzersiz bir de deseni var. Bu ahşapın çarpıcı, zebra benzeri renkleri nedeniyle, bu şişler oldukça göz alıcıdır.

Kullanılan Örgü Teknikleri:

  • Düz örgü
  • Şişe ip sarma

Örgü Detayları:

  • Zorluk Seviyesi – Kolay
  • Sıra Sayısı – 8
  • Desen Tekrarı – 10 ve katları +6 (kenar ilmeği)

Deniz Köpüğü Örgü Modeli Yapılışı

Başlangıcı 10 ve katları +6 kenar olacak şekilde ilmeklerimizi örüyoruz.

Sıra 1: 6 ilmek düz örülür ve şu işlemler sıra sonuna kadar tekrarlanır. Şişe 2 kez ip sarılır 1 düz örülür, şişe 3 kez ip sarılır 1 düz örülür, şişe 4 kez ip sarılır 1 düz örülür, şişe 3 kez ip sarılır 1 düz örülür, şişe 2 kez ip sarılır 6 düz örülür.

Sıra 2: Tüm şişe ip sarmalar bu sırada örgüden çıkarılır.

Sıra 3-4: Tüm sıra düz örülür.

Sıra 5: 1 ilmek düz örülür. Sonra son 5 ilmeğe kadar şu işlemler tekrarlanır. Şişe 2 kez ip sarılır 1 düz örülür, şişe 3 kez ip sarılır 1 düz örülür, şişe 4 kez ip sarılır 1 düz örülür, şişe 3 kez ip sarılır 1 düz örülür, şişe 3 kez ip sarılır 1 düz örülür. Son 5 ilmek ise; şişe 2 kez ilmek sarılır 1 düz örülür, şişe 3 kez ip sarılır 1 düz örülür, şişe 4 kez ip sarılır 1 düz örülür, şişe 3 kez ip sarılır 1 düz örülür, şişe 2 kez ip sarılır 1 düz örülür.

Sıra 6: İkinci sırada olduğu gibi tüm şişe sarılan ilmekler şişten boşa çıkarılır.

Sıra 7-8: Tamamıyla düz örülür.

1-8 arası sıralar istenilen model uzunluğuna gelinceye kadar tekrarlanır.

Deniz Köpüğü Örgü Modeli Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı