Deniz Kızı Temalı Keçeden Saç Bandı

keçeden saç bandı deniz temalı
keçeden saç bandı deniz temalı

Keçe işi ile ilgili paylaşımlarıma devam ediyorum. Yaza uygun kız çocuklarınız için deniz kızı ismi verilen keçeden saç bandı yaparak onları çok mutlu edebilirsiniz. Hatta bu kendin yap projesini küçük kızınız ile birlikte yapmak sureti ile onun için mükemmel bir etkinlik yapmış olursunuz. Özellikle doğum günü için düşünüldüğünde; kendi emeğinin de bulunduğu bir tacı takmak onu ayrıca mutlu edecektir.

Deniz Kızı Keçeden Saç Bandı Malzemeleri :

Saç bandı deniz kızı temalı olduğu için yapımında kullanacağımız keçeden süsler deniz ile alakası olmalıdır. İrili ufaklı 4 deniz yıldızı ve 1 deniz kabuğu süslemede yeterli olacaktır. Bunların şablonlarını önceden bir kağıda çizip hazır tutmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Yalnız her model süsten önlü ve arkalı olacak şekilde 2 kopya çıkarmalısınız. Bu kendin yap projemizde asıl malzememiz projenin isminden de anlaşılacağı üzere yün keçe olacaktır. Saç bandı, süs için minik boncuklar, makas, sıcak tutkal tabancası ve yün keçe ile aynı renk dikiş ipleri keçeden saç bandı yapımında kullanacağımız diğer malzemelerimiz olacaktır.

Deniz Ürünleri Süslemeli Keçeden Saç Bandı Nasıl Yapılır?

Deniz kızı temalı keçe saç bandı
Deniz kızı temalı keçe saç bandı

Malzemelerimizi hazır edip yapım aşamasına geçelim. Şablona çizdiğimiz deniz yıldızı ve deniz kabuğu resimlerini makasla düzgün bir şekilde keselim. Sonrasında kesilen şablonlar keçe üzerine konularak saç bandı üzerine koyacağımız yün keçe süslemeler yine makasla kesilerek çıkarılır.

Çıkarttığımız keçe deniz ürünlerini boncukla süsleme aşamasına geçiyoruz. Bunun için minik boncuk süsler kullanacaktık. Keçe hangi renk ise o renge ait dikiş ipi ile deniz kabuğu ve deniz yıldızı üzerine resimlerdeki gibi işlemeler yapıyoruz. Deniz kabuğu üzerindeki uzunlamasına dikişler düz dikiş olacaktır. Keçeden deniz kabuğu ve yıldızı ön ve arka parçalarını battaniye dikiş ile birbirine dikiyoruz.

Son olarak dikimi biten deniz ürünü süsleri sıcak tutkal tabancası ile saç bandına yapıştırıp deniz kızı temalı keçeden saç bandı projemizi bitirmiş oluyoruz. Ufak tefek eklemeler ya da çıkarmalar yaparak bu saç bandını daha farklı bir hale büründürebilirsiniz. O da sizin hayal gücünüze kalmış bir şey. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin diyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı