Deniz Kabuklarıyla Işıltılı Toka Yapımı

deniz kabuklarından toka yapımı
deniz kabuklarından toka yapımı

Basit oldukça şık olan ışıltılı tokaları deniz kabuklarını kullanarak yapmak kesinlikle kolayınıza gelecektir. Bu aynı zamanda bazı moda dergilerinde görebileceğiniz kadar özel bir çalışma olacaktır.

2016 yaz koleksiyonlarında da altın rengi deniz kabuklarından yapılan saç modellerinde aksesuar olarak yaz gecelerinde hayat kurtarıcı olacak rol alabilen bu tokalar yer almaktadır. Yaz boyu sahillerde kullanabileceğiz bu deniz kabuklarından ışıltılı tokalarla yine yaz düğünlerinde yaz gelinleri de şahane bir görünüme kavuşabilecektir.

Malzemeler:

  • Tel tokalar
  • Deniz kabukları
  • Silikon yapıştırıcı
  • Altın renginde sprey boya

Öncelikle deniz kabuklarını ve tel tokaları altın rengine boyayarak işe başlamalıyız. Tokaları altın rengi seçmek yapacağınız bu çalışmanın daha kolay hale gelmesini sağlayacaktır. Bu çalışmada hızlı kurumasından ötürü sprey boya kullanmalıyız.

Deniz kabukları bazen evde kıyı da köşede durabilen araçlar olmakta fakat bu çalışmada güzel bir amaç için adeta can bulmaktadır. Evet çalışmamızın ileriki aşamasında boyayı yaptıktan sonra yani boya kuruduktan sonra deniz kabuklarını sıcak olacak şekilde silikonla yapıştırabiliriz.

Deniz kabukları yapı itibariyle biraz şekilsiz olduğundan yapıştırma kısmında silikonu iyice yaymak gereklidir. Aksi taktirde tokalarda kopmalar ve saça daha takmadan bile kopmalar yaşanabilir. Daha önce denediğimiz için bunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Silikon iyice kuruduktan sonra ise yapmış olduğunuz deniz kabuklarından tokanızı keyifle kullanabilirsiniz.

deniz-kabuklariyla-isiltili-toka-nasil-yapilir (1)
deniz-kabuklariyla-isiltili-toka-nasil-yapilir (2)
deniz-kabuklariyla-isiltili-toka-nasil-yapilir (4)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı