Ana sayfa Örgü Örgü Videoları Deniz Kabukları Örgü İşi Çalışması

Deniz Kabukları Örgü İşi Çalışması

93
0
PAYLAŞ
Deniz Kabukları Örgü
Deniz Kabukları Örgü

Selam hanımlar; sizlere özel farklı bir kaynaktan elde ettiğimiz harika deniz kabukları örgü işlemesini anlatacağım. Resimdeki haline bakıldığında adeta sanat eseri gibi yapılmış iç içe geçmiş motiflere hayran kalmamak elde değil. Deniz kabukları örgüsü modelini çoğu örgü işinde kullanmanız mümkündür. Yapımı da oldukça basit gelecek bu örgüye dilerseniz hemen geçelim ve örgü örneklerinin en farklılarından olan deniz kabukları motifini örmeye başlayalım. Hanımlar her zaman daha farklı gelecek örgü çalışmalarını seviyor. Biz de elimizden geldiğince daha farklı örgü işleri sunarak, onların örgü dünyalarında ufuklarını daha da genişletmeyi hedefliyoruz. Bayanlar, hemen deniz kabukları örgüsünün nasıl örüleceği kısmına geçelim.

Deniz Kabukları Örgü İşi Yapımı

İlk etapta kabuk örgüsünü yapmak için, sağ iğneye örgünün sol el iğnesinden 3 kez örgü yapılır. Sonrasında 5 sıra kadar gidilir. Devamında ise sıranın altına yerleştirilir ve uzunca bir ilmek alınır. Daha sonra ise iğneyi sağ iğneye bırakarak, 1 kez öreceğiz. İkinci ilmek de aynı olacaktır. 1 örüp, örgü içine üç kadar ilmek yapacağız ve tekrar 1 tane öreceğiz. Aynı yerden olmak kaydıyla, dört kadar daha ilmek atınız. Tekrar 1 örünüz, aynı dikişe 5 kadar daha ilmek yapınız. Daha sonra tekrar 1 kadar örünüz. Devamında ise aynı dikişe 6. İlmeği yapınız.

Deniz Kabukları Örgü Yapım Aşamaları

Deniz kabukları örgümüzde geldik gövde ve arka planın örgüsüne. Bu aşamada ise videodan yararlanabilirsiniz. Aşama olarak da videoda anlatıldığı gibi A rengiyle 14 kadar gitmeli 2 artış yapmalısınız ve bir sıra kadar örmelisiniz. Sıra birde ise sağ tarafı B rengiyle örmelisiniz. Sıra 2,3,4,5,6’ya kadar B rengiyle örmeye devam ediniz. Devamında sıra 7’ye gelindiğinde A rengiyle devam edip 9 kadar örünüz. Sonrasında son ikinciyi tekrarlayınız. Daha sonra ise sıra 8’e gelince tekrar A rengiyle devam edip videodaki gibi ilerleyiniz. Devamı ise sıra 9, 10, 11, 12, 13 ve 14’ü de B rengiyle devam edip örünüz. Sıra 15’e gelince, A rengiyle devam edip sıra sonuna kadar tekrar örünüz. Videolu anlatımdan ilerleyecek şekilde, sıra 16’yı da yapınız. Takıldığınız noktada videolu anlatımdan yararlanınız bayanlar.

Video Anlatım :

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here