Deniz Kabukları Dantel Örgüsü

Deniz Kabukları Dantel Örgü Örneği
Deniz Kabukları Dantel Örgü Örneği

Bir başka örgü modeli anlatımı ile yine karşınızdayım. Yabancı kaynaklardan aldığım deniz kabukları dantel örgü modeli yapımının videolu anlatımını sizlerle paylaşıyorum. Daha önceden de sizlere bu tip videolu ve anlatımlı örgü modelleri paylaşmıştım. Aralarında farklı bir model olan deniz kabukları örgü modeli yapılışını da sizlere aktarmıştım. Bu model de deniz kabukları ismini taşıyor. Ama desen olarak farklı bir yapıya sahip olduğu eklediğim resim ve videodan da anlaşılıyor.

Bu örgü modeli de yine yelek ve hırkalarda oldukça hoş duracaktır. Yine çocuk örgülerinde de güzel gözükeceğini düşünüyorum. Yine de siz değerli örgü seven hanımlar, bu örgü modelini en iyi şekilde değerlendireceğinize eminim.

Deniz Kabukları Dantel Örgüsü Nasıl Örülür

Deniz kabukları dantel örgü örneğine 10 ve katları olacak şekilde +1 ilmek düz örerek başlıyoruz. Bu işlemi 10 sıra tekrar ediyoruz.

Sıra 1 – sağ taraf : Ters örgü örülür.

Sıra 2 : Düz örgü örülür.

Sıra 3 : 1 boşluk verilir. 1 ilmek düz örülür. Örme yönüne göre ipi şişe sarın. 3 ilmek düz örün. 1 ilmek kaydır, 2 ilmeği birlikte düz örün, düz örülen ilmeği kaydırılanın üstünden geçirip diğerini serbest bırak. 3 ilmek düz örün. Örme yönüne göre ipi şişe sarın; son ilmeğe kadar bu işlemi tekrarla. Son ilmeği düz ör.

Sıra 4 : Ters örgü örülür.

Sıra 5 : 1 boşluk verilir. 2 ilmek düz örülür. Örme yönüne göre ipi şişe sarın. 2 ilmek düz örülür. 1 ilmek kaydır, 2 ilmeği birlikte düz örün, düz örülen ilmeği kaydırılanın üstünden geçirip diğerini serbest bırak. 2 ilmek düz örülür. Örme yönüne göre ipi şişe sarın. 1 ilmek düz örülür. Örme yönüne göre ipi şişe sarın; son ilmeğe kadar bu işlemi tekrarla. Son ilmeği düz örün.

Sıra 6 : Yine ters örgü yapılır.

Sıra 7 :  1 boşluk verdikten sonra 3 ilmek düz örülür. Örme yönüne göre iplik şişe sarılır. 1 ilmek düz örülür. 1 ilmek kaydır, 2 ilmeği birlikte düz örün, düz örülen ilmeği kaydırılanın üstünden geçirip diğerini serbest bırakılır. 1 ilmek düz örülür. Örme yönüne göre iplik şişe sarılır. 2 ilmek düz örülür; son ilmeğe kadar tekrar edilir. Son ilmek düz örülür.

Sıra 8 : Ters örgü örülür.

Sıra 9 : 1 boşluk verilir. Ardından 4 düz örülür. 1 ilmek şişe sarılır. 1 ilmek düz örülür. 1 ilmek kaydır, 2 ilmeği birlikte düz örün, düz örülen ilmeği kaydırılanın üstünden geçirip diğerini serbest bırakılır. 1 ilmek örme yönüne göre şişe sarılır. 3 düz örülür; son ilmeğe kadar tekrarlanır. Sonu düz örülür.

Sıra 10 : Ters örülür.

Video Anlatım :

Böylece bu yeni örgü örneği anlatımımızda burda son bulmuş oluyor. Siz de elinizdeki örgü modellerini paylaşmak isterseniz facebook sayfamdan ya da iletişim sayfamdan bana ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı