Ana Sayfa Örgü Videoları Deniz Kabuğu Modelli Patik Örneği

Deniz Kabuğu Modelli Patik Örneği

Deniz Kabuğu Modelli Patik Örneği
Deniz Kabuğu Modelli Patik Örneği

Bazı patik modelleri vardır ki tasarım olarak kendini hemen fark ettirir. Sanırız bu deniz kabuğu modelli patik modeli de görünüm itibari ile adından oldukça söz ettirecek. Üç boyutlu yapısı ve incili fiyonk süslemesi ile genç kızların gözdesi olacak.

Özellikçe çeyiz hazırlığı içerisindeki hanımların gözbebeği olacak güzellikteler. İki renkte patik ipleri ile çalışılmış. Tığla örülmüş. 3 numara 1,70 mm tığ kullanılmış. Örme taban üzerine yapılmış. Örnek anlatımı 37-38 ayak numaraları için geçerli.

Üç boyutlu görünümlü patiklerden hoşlanıyorsanız çilek tarlası patik modeli yapılışına da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Deniz Kabuğu Modelli Patik
Deniz Kabuğu Modelli Patik

Tığ İşi Deniz Kabuğu Örgü Modelli Bayan Patiği Yapımı

Standart tırabzanlar ile çalışılan bir taban üzerine 2 sıra daha tırabzan çalışılarak deniz kabuğu çalışmasına başlanmış. Tabanın tek renkle çalışıldığını da belirtelim.

İki sıra tırabzandan sonra farklı renkte patik ipine geçilmiş. İlk deniz kabuğu sırası yapılmış. Yaparken de aralara beşer adet tırabzan çalışılmış. 5 tırabzandan sonraki aynı ilmeğin içine 8 tırabzan yapılmış. Sonra tığ ilmekten çıkarılıp 8 tırabzanın ilkinin içine geçirilmiş. Çıkarılan ilmek alınarak bu 8 tırabzan 1 zincirle toplanarak ilk deniz kabuğu örneği oluşturulmuş.

Deniz Kabuğu Modelli Patik Yapımı
Deniz Kabuğu Modelli Patik Yapımı

Mantık olarak aynı şekilde ilerlenerek her sırada renk değiştirilerek toplamda 3 sıra kabuklu örnekten örülmüş.

Son olarak yine aynı iki renkle küçük dikdörtgen bir parça örülerek küçük bir papyon yapılmış. Yapılan bu papyon incilerle süslenerek patiğin ön tarafına süs amaçlı eklenmiş.

Kaynak: https://youtu.be/1S0OYrKthxg (Süreyya’nın Örgüleri)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here