Deniz Dalgası Örgü Modeli Kız Bebek Yeleği

Deniz Dalgalı Kız Bebek Yeleği
Deniz Dalgalı Kız Bebek Yeleği

Sonbahar geldi ve yavaş yavaş kışa hazırlıklar başladı. Bu hazırlıklar için de örgülerinde rolü büyük. Artık kışın daha sıcak tutacak giysiler giymemiz gerekecek. Özellikle de bebek ve çocuğumuz varsa bu kalın giysilerin örgüden ve natürel olması çok önemli. İşte bu sebepten dolayı sizlere çok güzel bir deniz dalgalı örgü bebek yeleği örneği buldum. Videolu anlatımı da var. Sizlerde aşağıdaki bilgilere ve yapılış videosuna bakarak bu güzel kız bebeği yelek modelini hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Deniz Dalgalı Kız Bebek Yeleği Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Bu deniz dalgalı örgü modeli yapımında kullanılan malzemeleri saymak ile başlayalım.

  • 2 adet Polyanna Baby İp
  • 3,5 numara normal ve misinalı şiş

Siz yukarıda belirtilen ip markası haricinde başka bir marka ve model bebe ipi kullanabilirsiniz.

Deniz Dalgalı Örgü Örnekli Bebek Yeleği Yapımı Hakkında Bilgiler

Resimde de görüldüğü üzere kız bebek yeleği kolsuz bir bebek yelek modelidir. İki düğmeli ve yakalı bir tasarıma sahiptir. Modelin örülmesine alt etek kısmından başlanmaktadır ve yukarıya doğru çıkılmaktadır. Kesme, dolama, haroşa, ilmek açma, lastik örgü ve eksiltme bu yelek modelinin örülmesinde kullanılan örgü teknikleridir.

Deniz Dalgası Örgü Modeli Kız Bebek Yeleği Yapımı
Deniz Dalgası Örgü Modeli Kız Bebek Yeleği Yapımı

Örneğin başlangıcı için 156 ilmek örülmektedir. Sonra kenar haroşalarının örülmesine geçilmektedir. Haroşalar örüldükten sonra örneğin kurulumu yapılmaktadır. Deniz dalgası örgü modeli toplamda 4 sıradan oluşmaktadır. Kurulumu esnasında ilik ve düğme yerleri için haroşa örülmelidir. Örgü örneğini oluştururken kesme ve dolama teknikleri uygulanmaktadır. Bu 4 sırayı yukarı doğru devam ettirerek bebek yeleğinin gövde kısmı oluşturulmaktadır. Bu videodaki örnekte 15 sıra deniz dalgası modeli örülmüştür.

Gövdeden sonra kol ayrımlarına geçilmiştir. Bu kısım lastik örgü tekniği ile örülmüştür. Bittikten sonra yaka kesimleri yapılmıştır ve oluşturulan parçalar birbirlerine dikilmektedir. Yaka kısmını da haroşa ördükten sonra örgü kız bebek yeleği tamamlanmış olacaktır.

Daha farklı ve daha yeni bebek yeleği örgü modelleri arayışı içerisinde iseniz Çimen Örgü Modeli Bebek Yeleği anlatımına da bakabilirsiniz. Yine bebeğiniz için pembe yelek modelleri yapmak istiyorsanız Örgü Çocuk Yeleği Tarifi isimli konuma da bir göz gezdirmenizde fayda var.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı