Ana Sayfa Nasıl Yapılır Demlik Nasıl Parlatılır?

Demlik Nasıl Parlatılır?

Çay ülkemizde oldukça sevilen bir içecek işlenen bitki yapraklarının kaynatılması ile üretilen bir içecek türü ve şüphesiz ülkemizde en çok tüketilen içeceklerin başında geliyor. Özellikle kahvaltıların ve akşam yemeklerinden sonra sıklıkla tercih edilen çay, demlendiği çaydanlığın zamanla yıpranmasına ve kirlenmesine yol açar. Oldukça zor gibi gözüken çaydanlık temizliğinin püf noktalarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Her işin belli başlı püf noktaları ve dikkat edilmesi gereken yönleri de vardır. Çaydanlık temizliğe de öyle iç açan ve pırıl pırıl  bir çaydanlığa sahip olmak hiçte zor değil, kullanıma bağlı olarak sarıya kaçan bir renk çaydanlığın tabakasını kaplar ve hiç hoş olmayan bir görüntü bırakır. Yapmanız  gerekenleri size hemen anlatıyorum. Çaydanlığınızı ağzına kadar suyla doldurun hafiften kaynamaya başladığında 2 kaşık kadar limon tuzu atın. Daha sonra ise suyun iyice kaynamasını bekliyoruz, bu işlemi yaptıktan sonra çaydanlığınızın içine kaplayan sarı leke ve kalıplaşmış kirlerden kurtulabilirsiniz. Ayrıca limon tuzunu farklı bir amaç ile de kullanabilirsiniz. Çaydanlığın içerisindeki kireçlenmeyi de bu yöntem ile giderebiliceksiniz.

Çaydanlığınızın dışındaki kötü görüntüyü gidermek için de sirke ve karbonattan daha iyisini bulamayacaksınız. İkisini karıştırarak demliğinizin dış yüzeyini silerek gerçekten ilk günki görüntüye ulaşabilirsiniz. Ayrıca demliğinizin sadece dışını değil iç kısmını da sirke ve karbonat karışımı ile temizleyerek içinin de parlamasını sağlayabilirsiniz. Kaynar suda eritilen kaya tuzu sirke ikilisi demliğinizin çok güzel bir görüntü vermesini sağlayacaktır. Güzel ve temiz bir demlik için bu uygulamayı haftalık periyotlar aralığında uygulayarak hijyenik bir demliğe sahip olabilirsiniz.

images (3)

Çok sık kullanıldığı için demliklerin çabuk kirlenmesi de doğaldır. Yukarı da verdiğimiz tüyoları deneyerek kısa sürede demlik temizliği yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here