Delikli Damla Modeli Atkı Yapmak

Damla Modeli Atkı Yapımı
Damla Modeli Atkı Yapımı

Selamlar bayanlar; kış aylarının girmeye yakın olduğu şu zamanda örülebilecekler arasında yer alan atkı modelimiz son derece kolay gelecek türde bir örnek olacaktır. Delikli damla modeli atkının yapımına geçmeden önce birçok bayan tarafından sıkça sorulan modeller arasında yer aldığından söz etmek istiyorum. Delikli damla modeli atkının nasıl yapılacağı hakkında fikir sahibi olmak isteyen bayanlara özel şekilde hazırlanmış projemizle sizde kolayca bu atkıyı yapabileceksiniz. Aslında biraz basit görünse de kafa karıştıracak türde gelebilir. Karışık gibi görünse de aslında sizlere nasıl kolay bir şekilde yapabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Delikli Damla Modeli Atkı Malzemeleri

Delikli damla modeli atkının malzemeleri arasında yün, misinalı şiş yer almaktadır. Bu malzemeleri tedarik ederek sizde hemen delikli damla modeli atkımızı yapmaya başlayabilirsiniz. İşlem adımlarını resimli anlatımla da sizlere sundum. Herhangi bir noktada karışması halinde resimlerden mutlaka takip etmenizi isteyeceğim. Kolay gelecek delikli damla örneğini dilerseniz hemen yapmaya geçelim.

Delikli Damla Modeli Atkının Yapılışı

Delikli damla modelinin yapımında ilk önce şişinize ilmek atıp, ilk sırada iki ilmeği birlikte ters şekilde yani içe doğru örünüz. Şişe 2 kere dolayacağınız ilmeği tekrar iki ilmekle birlikte örünüz. Devamında şişinize 2 kez daha ip dolayınız ve bu şekilde sırayı tamamlayınız. Sonrasında diğer sırada ise düz şekilde ilk ilmeği ve de dolanan ilmekleri, birini ikisini birden ele alarak örmeye devam ediniz. Şişle iki defa daha ipi dolayarak, önünüzde yer alacak bir dolama bir asıl olan ilmek ve bir dolama ipi olacaktır.

Üçünü birden örmeye devam ediniz. Devamında şişe tekrar 2 kere dolayarak üçünü birden yeniden örünüz. Şişinize tekrardan 2 kere dolamaya yapıp üç ilmeği örüp, bu şekilde sırayı sonuna kadar bitiriniz. Böyle devam ettiğinizde damla şeklini oluşturup, ilk iki ilmeği örmeye devam edeceğiz. 2 defa şişe ip dolayarak, 2 yanında dolama ortadaysa 1 asıl ilmek olacak şekilde 3’lü ilmeği örmeye devam edeceğiz. Şişe tekrar iki dolama yapacağız. Sonrasında aynı yerden ilmeği çıkartacağız. O kısım bademin başlayacağı kısım olacaktır. Sonrasında ise direğin dibine badem yapıp, diğerine yapmayacağız. Sıra sonuna kadar bu şekilde öreceğiz. Tekrarında ise resimlerden ilerleyecek delikli damla örneği atkıyı tamamlamış olacağız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı