Dekupaj Tekniği İle Taş Bardak Altlığı

kalpli taş bardak altlığı

kalpli taş bardak altlığı

İşte bir başka hobi projesi ile yine birlikteyiz. Bu kez doğal taşlardan bardak altlığı yapmaya ne dersiniz. Bu bardak altlığı yapımı ile evinizin dekorasyonuna şık bir görüntü katabilirsiniz. Bu dekupaj tekniği ile çok basit. Dekupaj tekniği ile bardak altlığı yapımını bir aktivite bir hobi olarak yapabilirsiniz. Zamanınızı eğlenceli bir şekilde geçirebileceğiniz gibi aynı zamanda güzel ve şık eşyalara da sahip olursunuz. Misafiriniz geldiği zaman çayı üzerine zevkle koyacağınız bardak altlıklarınız çok gösterişli ve havalı olur.

Bu tarzda hoş şeyleri komşularınızla veya arkadaşlarınızla bir araya gelip yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla veya komşularınızla rahatça hoş bir vakit geçirebilirsiniz. Genelde boş vakti olan ev hanımları bu tarz şeyleri hayır kurumlarına yardım için yapıyorlar. Etraflarına satıp parayı bağışlıyorlar. Bu güzel iş için arkadaşlarınızla bir araya gelip yardım amaçlı da yapabilirsiniz.

Malzemeler;

Eskitme 10 * 10 cm ölçüsünde doğal taş (yapı marketlerden temin edebilirsiniz)
33 * 33 dekupaj peçetesi
4 ekonomik zemin fırçası
Dekupaj tutkalı (transfer tutkalı olarak da geçebiliyor. Hobi mağazalarından bulabilirsiniz)

taş bardak altlık malzemesi

taş bardak altlık malzemesi

Yapılışı;

Öncelikle işe dekupaj peçetesinden taşınız için olan deseni seçin. Daha sonra bu deseni taşınızın boyutuna uyacak şekilde özenle kesin. Kestiğiniz desene dokununca kat kat olduğunu zaten hissedeceksiniz. Bu peçetenin alt tabakalarını çıkarınız. En sona bir tek desen kaldığı zaman peçete sadece desenden ibaret olacak zaten inceliğinden anlayabilirsiniz. Daha sonra tutkalı dikkatlice bir yere sıkın ve fırça ile tutkal alın. Daha sonra bu tutkalı doğal taşın yüzey kısmına dikkatlice sürdükten sonra deseniniz için yer seçin. Bu deseni taşın üzerine koyduktan sonra üst kısımlarına tutkal sürerek yapıştırın. Bu desen çok büyük olmayacağı için peçeteden küçük parçaları da ilk yaptığınız gibi yapın ve arta kalan yerlere tutkal yardımı ile yapıştırın. Daha sonra dekupaj tekniği ile yaptığınız doğal bardak altlığını beklemeye bırakın. İşte özenle yaptığınız bardak altlığınız hazır.

Video :

çizgili taş bardak altlıkları

çizgili taş bardak altlıkları

dekupaj tekniği uygulaması

dekupaj tekniği uygulaması

üzümlü taş bardak altlığı

üzümlü taş bardak altlığı

dekupaj taş bardak altlığı

dekupaj taş bardak altlığı

Bir önceki yazımız olan İnci ile Kot Pantolon Süslemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir