Dekoratif Şık Kavanoz Yapmak

dekoratif-sik-kavanoz-yapmak (3)

Evde yapılabilecek aktiviteler arasında yer alan dekoratif kavanozla evde geçirilen zamanı daha harika kullanmak mümkün. Bazı eskileri yenileyerek çok harika dekoratif eşyalara çevirebilirsiniz. Kendin yap projelerine merakınız varsa evde kolayca elde edebileceğiniz malzemelerle pratik şekilde bu projemizde yer almakta olan dekoratif kavanozları sizde yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan konserve kapakları, renkli akrilik boya, yapışkanlı kağıt. Bu kağıtları yapı marketlerde bulabilirsiniz. Aynı zamanda yapışkanlı kağıt yani folyoyu da reklamcılardan ya da internetten tedarik edebilirsiniz.

Şimdi öncelikle yapılması gereken istenilen deseni seçmek olacaktır. Elma, ağaç yaprakları, portakal ya da balkabağı gibi kış sebzeleri ya da meyvelerinin şekli olabilir. Ya da internette daha çok hoşa gidecek türde bir şekilde bulabilirsiniz.

Şekli bulup çıktısını alınız. Şekli kenarlarından kesiniz. Kesilen parçayı da yapışkanlı kağıdı üzerine getirerek kenarlarından çizip kesiniz. Bu elde ettiğiniz yapışkanlı şekli kavanozun dışına doğru yapıştırınız. Sonrasında üzerinden akrilik boya ile 3 kez geçiniz. Fakat her seferinde yani boyadıkça bekleyiniz. En son katı yani 3. Katı geçince yapışkanlı kağıdınızı çıkartınız.

Kavanozun içerisine ise kahve taneleri ya da mısır taneleri ve ya kabuklu ceviz türü şeyler koyarak son şeklini de verebilirsiniz. Bu çalışma çoğu çalışmaya nazaran daha kolay bir yapıma sahip değil mi? Kolayca yapacağınız bu kavanozlar oldukça dekoratif bir hava katacak ve bulunduğunuz mekanı daha harika bir hale getirecektir.

dekoratif-sik-kavanoz-yapmak (2)

dekoratif-sik-kavanoz-yapmak (1)

Bir önceki yazımız olan Boş Kavanozdan Mutfak Aksesuarı Yapmak başlıklı makalemizde cam kavanozlar, Ev hobileri ve geri dönüşüm teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir