Dekoratif Kutu ve Çerçeve Takımı Yapımı

kendin yap çerçeve yapımı
kendin yap çerçeve yapımı

Hoş, farklı ve özel görseller elde edebilmek adına sizler de farklı alternatiflere sahipsiniz. Özellikleri bakımından sitemizde bu tarz projeleri de görebilir, etkileyici ve inanılmaz sonuçları almanız mümkündür. Sizler için sunulan bu hoş ve farklı alternatifler sayesinde, eviniz için hoş ve farklı objeleri basit şeyler ile yapabilirsiniz. Bazen çok beğendiğiniz ürünlerin, ufak materyaller ile yapıldığını gördüğünüzde kendinizi çok farklı hissedersiniz. Bu yazımızda da sizler ile dekoratif kutu yapımını paylaşmak istedik. Resim çerçevesi ile kombin yapabileceğiniz bu hoş kutuyu, farklı amaçlar ile evinizde kullanabilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler aşağıda ki resimde görülmektedir.

dekoratif kutu ve çerçeve takımı yapımı

Bir karton rulo, yapıştırıcı, hediye paketi, zımpara, makas, falçete, tutkal, bir parça lastikli kumaş biriti, kurşun kalem, sulu boya fırçası ve çöp şiş için hazır alacağınız bir paket çubuk.

dekoratif süs eşyaları

Öncelikle karton rulomuz üzerinde çalışma yapacağız. Yaklaşık 1 cm kalınlığında bir parçayı, falçete yardımı ile rulodan ayırın. Bu parçayı kapak için kullanacağız. Aynı ebatlarda 2 yuvarlak mukavvayı da hazır edelim.

Kesim işlemi bittikten sonra, törpü ya da ince zımpara ile düzenleme yapın.

dekoratif çerçeve yapımı resimli anlatım

İnce kestiğiniz rulonun içinden 1-2 katmak kartonu ayırın. Elinizde ki karton ve paket kağıdı ile bir şerit hazırlayın ve bu rulonun içine yerleştirip yapıştırıcı ile yapıştırın.

dekoratif kutu resimli anlatım

El işi kağıtları yardımı ile yukarıda görüldüğü gibi, iç kısımları ve görünecek alanları güzelce kaplayın.

Şimdi yukarıda ki ikinci resimde gördüğünüz şekilde çubukları, uygun büyüklüklerde keserek, kapağın üzerini güzelce kaplayalım. Uç kısımları yine aynı şekilde törpü yardımı ile pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

dekoratif çerçeve nasıl yapılır

Aynı şekilde dekoratif kutu çevresini tutkal ve çubuklar yardımı ile kaplayalım.

Tamamen ahşap görünüm elde edene kadar devam edelim.

dekoratif kutu nasıl yapılır

Şimdi dekorasyon için ip, deri parçaları ya da kumaş biritleri ile kutunun alt kısmını ve kapak kısmını uygun şekilde süslemeye başlayalım.

kendin yap dekoratif kutu

İşlem sonrasında gerçekten hazırlardan çok daha güzel hoş bir kutu elde edeceksiniz. Özellikle süsleme işlemini bulunacağı ortama uygun şekilde yapabilirseniz dekoratif kutu harika sonuç verecektir.

Ayrıca işlemi bir resim çerçevesi ile de yaparak, evinizin bir köşesine hoş ve dekoratif bir takım hazırlamış olursunuz.

kendin yap çerçeve yapımı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı