Dekorasyonda Renklerin Anlamı ve Önemi

Dekorasyon renkleri

Oturduğunuz bir kafeden neden kalmak istemediğiniz, yolda yürürken sebepsizce acıkmanız, neden kapalı bir mekanda otururken canınız sıkıldı, ya da bir yerde biriyle otururken ve onunla konuşuyorken, neden sizlere kaçamak cevaplar verdiğini hiç düşündünüz mü?

Dekorasyon renkleri

Günümüzde birçok insanın bilmediği bir bilgiyi paylaşacağım bugün sizlerle, her rengin kendine has bir enerjisi vardır. Evet, yanlış duymadınız, her rengin yaydığı pozitif veya negatif bir enerjisi bulunmakta. Yukarıda sormuş olduğum soruların cevaplarının asıl sebebi de bundan kaynaklanıyor. Bir yerde oturuyorken canınız sıkılıyorsa, bunu her sebebe bağlayabilirsiniz ancak, sebepsiz bir yere canınız sıkılıyorsa, bu ortamdaki renklerin size vermiş olduğu negatif enerjiden kaynaklanıyor olabilir. Sonuç olarak renkler ve dekorasyon günümüzde çok büyük bir yere sahipler. Her rengin kendine has bir enerjisi olduğu gibi, her rengin de her türlü mekâna göre, kullanılması gerekmektedir. Gelelim dekorasyonda kullanılan renklere ve bu renklerin dekorasyon yapımında nasıl ve nerelerde kullanıldıklarına. Benim favori rengimle başlayalım, kırmızı benim favori rengim neden mi? Kırmızı güç, enerji, tutku ve aşkın rengidir.

Dekorasyon renkleri 2

İnsanların metabolizmalarının hızlanmasında ve kan akışının da aynı şekilde hızlanmasına hız sağlayan kırmızı, bunlarla kalmayıp, enerji ve güç vermektedir. Dekorasyon ve renk uyumu oldukça önemlidir.  Gelelim kırmızı rengine yakın olan turuncu rengine, renklerimiz birbirlerine yakın olduğu için renklerimizin özellikleri de birbirine çok benzer. Turuncu rengi sağlamlık ve dayanıklılığı temsil etmektedir. Dekorasyonda ise yemek yenilen yerlerde sık kullanılır nedeni ise turuncunun iştah arttığıdır. Gelelim insana sevinç ve coşku veren rengimize sarıya, insana sevinç ve coşku verir bunlarla beraber üretim ve verimliliğin rengidir. Dekorasyonda aşırı kullanılır ise rahatsız edici bir görüntü verebilir. Sarının bir diğer özelliği ise dekorasyonda kullanıldığında, boya yapılan yerin daha yakın görünmesini sağlamaktır.

Dekorasyon renkleri 3
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı