Değişik Hediye Paketleri Nasıl Hazırlanır?

kalpli karton hediye kutusu
kalpli karton hediye kutusu

Yılbaşı ve başka özel günlerde sevdiğimiz insanlara hediye vermek gibisi yoktur. Bu hediyeleri ve paketlerini kendimiz yaptığımız zaman o hediyeyi daha da özel ve güzel kılıyor. Peki ama değişik hediye paketleri nasıl hazırlanır zevkle öğrenelim. 

1. Kırmızı ve kalpli kartondan hediye paketi nasıl hazırlanır? 

Kalpli kutu uygulama çalışmalarına geçmek için öncelikle kalıp için parşömene çizmeye başlıyoruz. Kartona kopyasını çizerek kesme işlemini yapıyoruz. İki ayrı kalp için de çentik açarak kesik olan çizgilerden katlıyoruz. Kutuyu kare durumuna getirmek için kenar parçasını diğer kısma yapıştırıyoruz ve birleştirmeye başlıyoruz. Alt tarafını ise; birleştirerek yapıştırıyoruz. Çentikleri birbirine geçirerek hediye paketimizi tamamlamış oluyoruz.

2. Değişik şekilde bir hediye paketleri nasıl hazırlanır? 

değişik hediye paketleri

Hazırladığınız hediye paketine bir espri katmak için, kutuyu kraft bir kağıt ile düzgün şekilde kaplamaya başlayın. Dikdörtgen biçimindeki kutuyu bir yüz biçiminde düşünerek üstüne bir şekil ifade edecek yüz çizin. Gördüğünüz gibi gerçekten gayet kolay. Şapkayı tekrar kartondan keserek, boyayın. Ek olarak bir de bıyık kesip yapıştırdığınız zaman hediye paketimiz tamamlanmış oluyor.

3. Baykuş hediye paketi nasıl hazırlanır?

baykuş hediye paketi

Bu hediye paketini hazırlamak için siyah ve sarı bir karton kullanın. Paket için ise; gördüğünüz resim gibi kartonun üzerine bir şekil çizmeye başlayın. Çantanın önü ve arka tarafının ebatları ise; 13 x 16, yan tarafları 5 x 16. Her iki tarafında 1 cm parça bırakın. Parçayı bırakmanızdaki neden parçayı yapıştırmak için. Üstteki kapak ölümünün ölçüsü 13 x 8. Şekil olarak çanta gibi olacak biçimde içe doğru kıvırarak ek olan bölgelerinden yapıştırın. Üst tarafı hediye paketinin kapak kısmı olacağı için görseldeki gibi üçgen bir şekilde kesin. Sıra geldi beden bölümüne. Bu şekli uygulamak için yan yana olacak şekilde 4 adet daire çizin ve görseldeki gibi aynı şekilde 3 adet yapmaya çalışın. Yaptığınız üç parçayı paketin alt bölümüne yapıştırın. Gözlerin arasında bir milim fark yaratacak biçimde 3 adet daire kesin ve tekrar görseldeki gibi üst üste yapıştırın. Gözleri de ek olarak paketin üstüne yapıştırın. Ve son olarak gaga kısmına geldiğimizde; 10 x 10 x 15 ebatlarında karton keserek uç tarafına küçük sarı karton yapıştırın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı