Değirmen Kese Lif Modeli Yapımı

Değirmen Kese Lif Modeli
Değirmen Kese Lif Modeli

Yeni çıkan lif modelleri paylaşımımızda sizlere şimdi de değirmen kese lif modeli ve yapılışını sunacağız. Modelin şekli aynı bir su değirmenine benzediği için bu isim verilmiştir. İki renkle örülmüştür ve yapımı da oldukça basit kolay lif modelidir.

Yeni kese lif örneği, fıstıklar haricinde tırabzanlarla da çalışılmıştır. Tırabzanlarla fileli bir görüntü de elde edilmiştir. Bunun yanında yine basit ve kolay bir yapımı olan çiçek kese lif modeli anlatımına da bakmanızı öneririz. O da güzel bir keseli lif modelidir. Dilimli bir şekilde örülmüştür. Ortasına tırabzanlarla örülen çiçek motifleri ile tamamlanan harika bir örnektir.

Değirmen Kese Lif Modeli Nasıl Örülür?

Orta kısmından puf çiçek yapılarak başlanmıştır. İlk önce iki defada çekilen tırabzanlarla bir zemin oluşturulmuş ve bu zemine örülen fıstıklarla da çiçek oluşturulmuştur. Çiçeğin daha dolgun gözükmesi için de fıstıklar 9’lu çekilmiştir.

Değirmen Kese Lif Örneği
Değirmen Kese Lif Örneği

Ardından ip değiştirilerek değirmen ismini veren modelin çalışması ile lif büyütülmüştür. İlk olarak puf çiçeklerin yaprakları arasına 5 zincirle köprüler yapılmıştır. Bunların için ikili fıstıklar ile bu ikili fıstıklar arasına da tırabzanla gözenekler çalışılmıştır. Bu her turda artırılarak da lifin boyutu genişletilmiştir.

Bu şekilde iki parça örülmüştür. Ardından kenar kısmından birleştirme işlemi gerçekleştirilerek değirmen kese lif modeli tamamlanmıştır.

Modeli puf çiçeğin ortasına inci boncuk ekleyerek daha da güzelleştirebilirsiniz. Farklı renk kombinasyonları ile denemeler yapabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/uoF6RCH8c6o (Pamuk Lifler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı