Degaje Yaka Burgu Desenli Örgü Kazak

degaje yaka burgu desenli örgü
degaje yaka burgu desenli örgü

Selamlar arkadaşlar; sizlere bu yazımda örgü modellerinden biri olan degaje yaka burgu desenli örgü türünü tarif etmek istedim. Yapılışı basit olan bu örgümüzde malzemeleri temin ederek siz de kendinize bu güzel türdeki motifleri içeren bu örgüyü yapabilirsiniz. Degaje yakalı örgü kışlık kazak, kesinlikle çok beğeneceğinizi türde bir kazak olacaktır. Oldukça iddialı duran spor giyimde de klasik giyimde de işinizi görecek örgü kazak türüdür. Biz örnekte mavi tonda ördük. Fakat siz arzu edeceğiniz farklı renkleri de örgüye uyarlayabilirsiniz. Mavi kotların üzerine yakışmasını isterseniz, mavi renk örgü kazaktan şaşmamanızı isteyeceğim.

Degaje Yaka Burgu Desenli Örgü Kazak Malzemeleri

Şimdi hemen bu harika örgü kazağın gerekli malzemelerini sizlere sıralayalım. Malzemelere geçmeden önce modelin tam adını da verelim. Degaje yaka burgu desenli bayan kazak modeli şeklinde olacaktır. Bu kazağın yapım zorluk derecesi orta şeklindedir. Yani ne çok zordur ne de çok kolay bir örgü kazaktır. Gerekli malzemeler arasında, nako süper inci örgü ipi yer almaktadır. İpin renk numarası ise 10285 şeklinde olacaktır ve 6 tane gerekecektir. Örgü şekillerine bakıldığında ters örgü, düz örgü ve 2 artı 2 lastik örgü ve burgu örgü modeli uygulanacaktır. Kullanılacak şiş numarası ise 4,5 şeklinde olacaktır.

degaje yakalı örgü kışlık kazak patron

Degaje Yaka Burgu Desenli Örgü Kazak Yapımı

Örgüye başladığınızda ilk olarak 1 nci sıradan ilerleyeceksiniz. İlmekleri düz örgü türünde yaparak başlayınız. 2 nci sıraya gelindiğinde ise 6 ilmek kadar ters örgü gidip, sonraki yapılacak 6 tane ilmekte ise birer dolama uygulamalı ters örgüye devam etmelisiniz. 3 ncü sıraya gelince ise örülen 6 tane ters ilmekleri düz örgü şeklinde örülecektir. Aralarında yine dolama yapılan ilmeklerse, şişten bırakılarak uzatılır. Solda yer alacak üç adet ilmek sağda yer alacak üç ilmeğin içinden geçirilmelidir. Sonrasında ise 6 tane ilmek düz örgü örülmelidir. Dördünü sıraya gelince 6 ilmek kadar aralarına dolama yapıp, ters örgü kullanıp örmeye devam ediniz. 5 nci sıraya gelince 3 ncü sırada uygulanan modelde de örgünün aynısı yapılacaktır. 6 ncı sıra ise 1 nci sıradan itibaren anlatıldığı gibi model tekrarı yapılarak örgü tamamlanacaktır. Arka kısım için 124 ilmek yapılacak ve 8 santim olunca 2 artı 2 lastik örgü örülecektir. 28 ilmek olunca yine 2 artı 2 yapılıp, 6 kadar ters ilmek düz gidilecektir. İki ilmek ters yapıp 48 ilmek örnek uygulanacaktır. Sonrasında ise 2 ilmek ters gidip 28 ilmek sonra ise 2 artı 2 ile dizilmelidir.  Ön ve kol kısımları da yine resimdeki gibi örülecektir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı