Defne Yaprağı Örgü Yapımı

Defne Yaprağı Örneği
Defne Yaprağı Örneği

Merhabalar bayanlar; sıradaki farklı örgü kuşağımızda ise defne yaprağı örgü örneği yer alıyor. Bu güzel örgü modelinde el örgüsü seven hanımlar oldukça güzel çalışmalar yapabilir. Çeyiz ve güzel örgüler tertipleyen bayanlara özel olacak defne yaprağı örgüsü, seveceğiniz kadar özel olacak ve oldukça da kolay gelecektir. Çeyizlik örgüleri seviyorsanız, defne yaprağı örgü modelini yaparak siz de kızlarınızın çeyizlerine katkıda bulunabilirsiniz. Ya da onlara da bu işi öğreterek, örgü işlerinin gelecek nesillere doğru ilerlemesini de sağlayabilirsiniz.

Defne Yaprağı Örgü Malzemeleri

El örgüleri kadınların en sevdiği uğraşları arasında yer alıp, beceri bakımından sevdikleri işlerdendir. Farklı gelecek olan şişle yapılacak defne yaprağı örgüsü, kesinlikle basit malzemelerden oluşmaktadır. Kullanılacak malzemeler arasında; orta kalınlıkta şiş, yün ve 3,5 numara olacak şekilde şiş kullanacağız. Malzemeleri tuhafiyelerden ve örgü malzemesi satan iş yerlerinden tedarik edebilirsiniz hanımlar. Dilerseniz hemen ne şekilde öreceğimiz konusunda bilgiler aktarmaya geçelim ve bu kolay örgüyü herkesin öğrenmesini sağlayalım.

Defne Yaprağı Örgü Yapılışı

İlk işlem olarak 10 kadar ilmek ve katlarını örnek olarak alacağız. Örneği koyarken ise başları yarım motif olacak şekilde ayarlayacağız. Bu işlemlerin sonrasında ilk sırada 1 düz, 1 dolama yaparak, 3 düz ilmek ve 3 ilmeği bir keserek devam edelim. Sonrasında 3 düz 1 dolama yaparak, 1 düz 1 dolama daha yaparak ilerleyelim. 1 düz gidip 1 dolama yapınca, 3 düz daha giderek 3 ilmeği keselim.

Bunun devamında 3 düz giderek 1 dolama yapmalıyız. Daha sonra ise 1 düz ve 1 dolama daha yaparak örgüyü sürdürmeliyiz. İkinci sırada ters sırada örgüyü ters sıra olarak örmeliyiz. Üçüncü sırada 2 düz ve 1 dolama yaparak, 2 düz ve 3 ilmeği bir keserek devam etmeliyiz. Daha sonra 2 düz 1 dolama yapıp 3 kadar düz ve 1 dolama daha yaparak örgüyü sürdürmeliyiz. Bunun sonrasında 4. sırada ise ters sırada örgümüzü tekrar ters olarak öreceğiz. 5. sırada ise 3 düz gidip 1 dolama yaparak, 1 düz ve 3 kesip ilerleyeceğiz.

Sonrasında 1 düz gidip 1 dolama yaparak, 5 düz kadar daha gidip 1 dolama yaparak devam etmeliyiz. Bunun ardından 1 düz gidip 3 kesmeliyiz. Sonrasında 1 kadar düz yaparak devam edip 6. sıraya gelince, ters sırada ters örmeye devam ediniz. 7. sırada ise 4 düz kadar giderek 1 dolama yapacağız. 3 ilmeği bir alarak 1 dolama daha yaparak, 7 düz şekilde öreceğiz. Bunun devamında 1 dolama daha yapıp, 3 ilmek kadar bir kesmemiz gerekecektir. 8. sırada da ters şekilde başlayıp ters örgüye devam edeceğiz.

Dokuzuncu sırada ise başlarda yarım motif olacağından, dolayıp 2 ilmeği keseceğiz. Devamında 1 dolama yapıp 1 kadar düz gideceğiz. Bunun sonrasında yine 1 dolayacağız, 3 düz gideceğiz ve 3 ilmeği bir keseceğiz. Dilerseniz video anlatımdan da yararlanabilirsiniz bayanlar, herkese kolay gelsin diyorum.

Defne Yaprağı Örneği İçin Video Anlatım :

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı