Dantelli Şortumuzu Kendimiz Yapıyoruz

Dantelli şort nasıl yapılır
Dantelli şort nasıl yapılır

Muhteşem ve farklı projelerimiz ile eviniz, sevdikleriniz, bahçeniz ya da kendiniz için harika kendin yap projeleri üretmeniz mümkün. Özellikleri bakımından moda olan ürünleri de kendiniz yapabilir, başarılı bir şekilde bunları uygulayabilirsiniz. En farklı biçimde hazırlayacağınız, oldukça kolay olan dantelli şort yapımı ile sizler de çok özel ve harika sonuçları elde edebilirsiniz. İdeal bir şekilde oluşturacağınız bu şort son model olarak her zaman giyebileceğiniz bir parça olacak. Bu işlem için birkaç metre dantel, iğne, maka, iplik ve bir penye ya da kumaş şorta ihtiyaç duyacaksınız.

İşlem aşamalarına da sizlere resimli anlatımlar ile aktarıyoruz. Bu şekilde sizler de dakikalar içinde dantelli şort yapımı projemizi uygulayabilir, anında bu şortunuzu giymeye başlayabilirsiniz. Gelin şimdi birlikte bu güzel ve özel ürünü nasıl yapacağımıza bakalım.

Dantelli şort yapımı

Öncelikle toplu iğneler yardımı ile paçalara tam tur dönecek şekilde dantellerimizi monte edelim. Bu şekilde istediğiniz renk ya da desende ürünleri kullanabilirsiniz. Ancak kullanılacak olan dantel ile zemin de ki ürünün yakın tonlarda olması önemli. Yoksa ürün çok farklı görünebilir. Bu neden ile beyaz şortlara beyaz dantel, siyah şorta siyah dantel ve diğer renklere de benzer şekilde aynı tonlarda danteller uygulamanız tavsiye edilir.

Aşağıda ki resimde yer alan işlemleri yaparak dikiş işlemine hazırlayın.

Evde dantelli şort yapımı

İster dikiş makinesi ile isterseniz iğne ardı dediğimiz teknik ile aynı mesafeleri koruyarak yerleştirdiğiniz özel ürünleri şortun üzerine muntazam bir şekilde dikmeye başlayın. Yukarıda bulunan bu resimde de detayları görebilirsiniz. Etkili ve farklı bir şekilde sizler de bu ürünü kullanabilirsiniz. Yıkama işleminde sağlıklı olması tamamen dikişin başarılı bir şekilde uygulanmış olmasına bağlı. Bu neden ile dikiş işleminde sizler de düzgün bir işlem takip etmeye çalışabilirsiniz. Dantelli şort yapımı uygulamasını mini eteklerinizde de uygulayabilirsiniz. Bu şortun görüntüsü aşağıda ki gibi olacak.

Dantelli şort nasıl yapılır

Bunu aynı şekilde mini eteklerde de kullanabilirsiniz. Ayrıca saten bir şortun üzerine bu uygulamayı yapmanız da başarılı bir sonucu almanızı sağlayacaktır. Altta olan kısım saten olduğunda sanırız çok hoş bir kalite elde edebilirsiniz.

Dantelli şort yapım aşamaları
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı