Dantel Teknikleri; Halka Modeli Nasıl Yapılır?

dantel halka resimli anlatım
dantel halka resimli anlatım

El işleri bizler için eşsiz ve farklı birer seçenektir. Özellikleri bakımından geçmişten günümüze kadar yansıyan bu inanılmaz modeller arasında, etkilerini en iyi şekilde hissedeceğiniz farklı modelleri sizler de görebilirsiniz. Özel tığ işi modeller ise her zaman gözde ve değişilmez olmuşlardır. Dantel genel olarak ince tığ ve ipler ile yapılan, bulundukları ortama zarafet katan harika seçenekleri sunar. Farklı teknikleri de bulunan bu harika el işi için bu kendin yap projemizde sizinle dantel halka modeli yapımın detaylarını paylaşacağız. Özellikle havlu kenarı olarak harika sonuçları alacağınız, etkili ve iki renkli bu model 4 aşamada biteceği için de oldukça keyiflidir. Uygun numara tığ ve ipleriniz hazır ise hemen projenin detaylarına geçelim.

dantel halka modeli

Öncelikle 18-20 zincir çekin. Sonra üzerine 30 adet ikili dolgu yapın.

Aralara batarak tüm boşluklar dolacak şekilde 1 ikili dolgu, 1 zincir çekerek, 14 adet dolgu yapın.

dantel halka modeli resimli anlatım

Yarısına geldiğinizde diğer ip ile yine 18-20 zincir çekin. Ancak zinciri birleştirmeden önce başlangıç yerini diğer halkanın içinden geçirin ve birleştirin.

dantel halka modeli nasıl yapılır

Diğer halkada olduğu gibi aynı şekilde 14 dolgu yapın ve diğer rengin başlangıç yeri ile yeni renginizin bitişini birleştirin. Oldukça gösterişli olmasına karşın kolay olan dantel halka modeli artık sizler de dakikalar içinde yapabilirsiniz. Görünüm olarak başarılı bir model olan bu ürün, sizlerin de etkin sonuç alacağı harika bir seçenektir.

dantel halka resimli anlatım

Şimdi üst oyasını yapalım. Her bir dolgunun arasında ki boşluklara batarak ikili dolgu yapıyorsunuz. 3 zincir örün ve dolgu tepesine geri batarak pimpirik yapalım. Bu işlem dantel halka modeli için son aşamalar ve oya kısmı olacak. Sonrasında bunu ister uzun bir zincir dolgu üzerine monte edin, dilerseniz motifleri birleştirerek harika bir model elde edin.

dantel halka modeli anlatımlı

Modelinizi yaparken ve eklerken, kesinlikle renk döngülerinin doğru şekilde gelmesine önem vermelisiniz. Farklı bir şekilde görünecek olan bu harika motif, birçok alanda kullanabileceğiniz özel bir örnek olarak karşımıza çıkıyor. Sizler de bu kolay, aynı zamanda gösterişli olan motifi severek yapacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı