Dantel Tabak Yapımı

dantel tabak yapılışı
dantel tabak yapılışı

Selam bayanlar; bu çalışmamızda elde kalan dantelleri değerlendirip, adeta dantellerle kendin yap projesi yapar gibi dantelden tabak yapacağız. Yapılışı bakımından son derece kolay gelecek olan dantel tabak yapılışını kesinlikle çok beğeneceğinizi umuyorum. Çalışmanın en büyük amacı ise, elde kalan kullanılmayan dantelleri değerlendirme ve aynı zamanda kendimize güzel bir ev dekoru elde etmek olacaktır.

El yapımı türlü dekorasyon ürünleri vardır ve hepsi de birbirinden şirindir. İşte size daha şirin ve güzel gelecek özel bir dantel tabak çalışması. Bu çok özel ev aksesuarını aynı zamanda şekerlik olarak kullanabilirsiniz. Dantel tabaktan şekerlik yapımı bile diyebileceğimiz çalışmamız kesinlikle basit malzemelerden oluşmaktadır. Kimi bayan ise bu güzel ev dekorunu rahatlıkla, takılarını muhafaza edeceği bir tabak haline de dönüştürebilir.

Dantel Tabak Malzemeleri

Dantel Tabak

Görünüşte ev dekoru gibi görünse de aslında kullanım alanlarının oldukça geniş olduğunu da belirtmekte fayda olacaktır. Kullanım olarak bazı hanımlar ise bu tabağı vestiyere koyup, içinde anahtarlık ya da benzeri türde malzemeleri de barındırabilir. Malzemelerinin bulunması bakımından sizi uğraştırmayacak çalışmalar arasında olan dantel tabak yapımı için gerekli malzemeler arasında; kumaş sertleştirici, akrilik kumaş boyası, plastik kap, metal tas ve fırça gereklidir. Kumaş sertleştiriciyi internetten de satın alabilirsiniz ya da belirli dükkanlardan araştırıp rahatça bulabilirsiniz. Fiyatı ise 12 ya da 15 TL arasında değişebilir. Akrilik kumaş boyası malzemesi 100 ml şişe halinde satılmaktadır. Yaklaşık 10 TL gibi bir fiyata da bu malzemeye sahip olabilirsiniz. Ayrıca dantel tabağını renk olarak beyaz şekilde kullanırım derseniz bu malzemeyi almanıza gerek kalmayacaktır.

Dantel Tabak Yapılışı

Dantel Tabak Resimli Anlatım

Dantel tabak yapımı kısmında resimli olarak da bunu paylaşacağız, fakat ilk yapılması gereken kumaş sertleştiriciyi plastik türde bir kaba boşaltmalıyız. Daha sonra ise içine bir miktar kadar akrilik boya ekleyerek karıştıracağız. İşlemlerin devamında bu karışım içine bir miktar kadar da boya ekleyeceği ve tekrar karıştırmaya devam edeceğiz.

Karışımdan elde edilecek sıvıya, danteli yedirerek metal bir kap altına düzgün şekilde danteli resimlerdeki gibi yerleştireceğiz. Yaklaşık olarak 24 saat kadar kuruması için bekleyeceğiz. Dantelimizi iyice kuruttuktan sonra, dantel tabağımız kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır. Resimlerinde ne kadar güzel durduklarını fark etmişsinizdir. Rengarenk de yapabileceğiniz tabakları farklı dekorlar olarak evin her köşesine yerleştirmeniz de mümkün olacaktır.

Tabaklara Dantel Süslemesi
dantel tabaktan şekerlik
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı