Dantel Motifli Şort Yapımı

dantel motifli şort nasıl yapılır
dantel motifli şort nasıl yapılır

Bayanların birçoğu tığ işine meraklıdır. Bu neden ile de farklı şekillerde yaratıcılıklarını kullanarak harika ve özel ürünleri danteller ile yaratabilirler. Bu şekilde harika ve inanılmaz ürünler yaratıyorlar. Bunlardan bazılarını sizler için sitemizde derliyoruz. Dantel motiflerden oluşan harika ürünler içinde neler yok ki? Şallar, yatak örtüleri, elbiseler, bluzlar. Ve son dönemde dantel artık plajlara kadar girdi. İşte yaz aylarında çok severek kullanacağınız şık ve güzel dantel şort yapımı da bu yazımızın konusu oldu. Sizler için derlediğimiz harika ve özel kendin yap projeleri içinde yer alan bu modelin yapım aşamaları, model açıklamasını da sizlere sunmak istedik.

dantel motifli şort

Yukarıda gördüğünüz motif oldukça basit. Bazı yerlerde bu motifi yarım yaparak, bazı yerlerde ise tam tur yaparak istediğiniz şekilde kullanma şansına sahipsiniz.

7 zincir ile başlayın ve birleştirin.

3 zincir çekin, 24adet ikili tırabzan ile doldurun.

1 ikili tırabzan 1 zincir şeklinde hepsini aynı şekilde gidin.

Zincirlerin üzerine 3 tane ikili tırabzan yapın ve üçünü bir toplayın. Aralara 2 zincir çekerek sonuna kadar işlemi tekrarlayın.

5 zincir çekin, altta 2 zincir çektiğiniz yerlerin ortalarına sık iğne yapın, tekrar 5 zincir ve bir sonra ki iki zincir olan yere batın. Bu şekilde bu sırayı da bitirin.

Son sırayı da motif detayındaki gibi tamamlayınız.

dantel motifli şort yapımı

Yukarıda yaptığınız motiflerin ne şekilde ekleneceğine dair detaylı açıklamaları görebilirsiniz. Bu şekilde ilerleyeceğiniz dantel şort yapımı ile sizler de istediğiniz uzunlukta örme işlemine devam edebilirsiniz. Motifler oldukça kolay bir o kadar da şıktır. Bel kısımlarına gelen motifleri yarım yapıyorsunuz. Bu şekilde kemer kısmını da düz tırabzan yaparak devam edebilirsiniz.

dantel motifli şort nasıl yapılır

Yukarıda gördüğünüz gibi dilerseniz alt kısmına harika bir oya yapabilirsiniz. Ya da motifler ile devam ederek sonuçlandırabilirsiniz. Kolay dantel şort yapımı ile sizler de bu yaz boyu şık ve renkli şortlarınızı kendiniz yapabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Beline koyacağınız hoş bir kurdele ile oldukça güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca farklı renkler ya da ebruli ipler ile de bu özel modeli yapma şansına sahipsiniz.

dantel motifli şort resimli
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı