Damat Lif Örneği Yapımı

Damat Lif Örneği
Damat Lif Örneği

Öyle lif örnekleri var ki farklılıkları ile diğerlerinden daha öne çıkıyorlar. Kimi çizgi film karakteri, kimi hayvan figürlü, kimi de meyve figürlü görünümü ile oldukça beğeni alıyorlar. Bu konumda da buna benzer bir model olan damat lif örneği yapılışını inceleyeceğiz.

Damadın yanındaki gelin lif modeli gibi bu da zevkli bir yapılışa sahiptir. Beyaz, krem, siyah ve koyu pembe lif ipleri ile örülmüştür. Yine gelin de olduğu gibi damatta da Ören Bayan Kristal iplikleri ile 7 numara tığ kullanılmıştır.

Yakışıklı Damat Lif Modeli Yapılışı

Damat da üçlü fıstıklı yıldız lif tekniği ile örülmüştür. Yapımına ayağından başlanmıştır. İki ayağı da ayrı örülüp sonradan birleştirilmiştir. Pantolonun üst kısmı için birkaç sıra daha fıstık yapılmış ve gövdesinin örülmesine geçilmiştir.

Damat Lif Modeli
Damat Lif Modeli

Gövdesi örülürken smokin, eller, kollar, gömlek ve düğmeleri birlikte örülmüştür. Kafası için krem renkli ipe geçilmiş ve yuvarlak olması için eksiltme ile artırmalar yapılmıştır. Kafa örülürken aynı zamanda siyah iple gözleri ve koyu pembe ile dudakları da aradan çıkartılmıştır.

Son olarak siyah iple saçları örülerek damat lif modeli bitirilmiştir.

Damat Lif Örneği Videolu Anlatımı

Damadın da gelinde olduğu gibi yapılışını anlatan bir videosu bulunmaktadır. Videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Q4_cTL5DGM4 (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı