Ana Sayfa Kendin Yap Projeleri Dallardan Basit Çerçeve Yapımı

Dallardan Basit Çerçeve Yapımı

dallardan çerçeve
dallardan çerçeve

Dekor uzmanlarınca da benimsenmiş dekor türlerden biri dallardan çerçeve yapmaktdır. Ortam rustik bir dekor havası veren bu türü çoğu kişi keşfedip evine uyarlıyor ve güzel sonuçlar elde ediyor. Peki ya dekor konusunda uzman olanların bile tercih edebildikleri bu kolay gelebilecek kendin yap projesiyle hemen tanışmaya ne dersiniz?

Belirtildiği gibi aslında yapımı gayet basittir ve siz bu çalışmayı tamamladıktan sonra ortama kesinlikle rustik dozda bir dekor havası vermiş olacaksınız. Bitince bayılacağınız güzellikte dallardan çerçeve yapımı sayesinde evinize gelecek kişiler bu farklı havanın güzelliğinin nasıl oluştuğunu mutlaka sizden öğrenmek isteyeceklerdir.

Son zamanlarda oldukça moda olan rustik dekorasyon parçaları, evinize güzel detaylar katacaktır.  Özellikle rustik dekorları sevenlere hitap edecek bu kendin yap projesini sevecek ve sizde hemen malzemeleri tedarik ederek yapmak isteyeceksiniz.

Malzemelerimiz:

  • İnce dallar (resimde görüldüğü tarzda)
  • Ahşap fotoğraf çerçevesi
  • Fırça
  • Kahverengi akrilik boya
  • Yapay çiçekler
  • Yapıştırıcı

Yapılışı:

Oldukça basit bir yapıma sahip dallardan çerçeve yapımına başladığımızda öncelikle çerçevemizin camını çıkartarak akrilik boya kullanıp çerçeveyi bir güzel kahverengi boya ile boyamalıyız. Boyama işlemi bitince yaklaşık olarak bir saat kadar kurumasını beklemeliyiz.

Daha sonra ise dallar biraz çerçeveden uzun olacak şekilde kesilmelidir. Yani çerçevenin dikey ve yatak olan kısmına göre dallar ondan bir kaç santim daha uzun olmalı çerçeveyi kapatmalıdır. Boyamız kuruduktan sonra dalları güzelce çerçeveye belirttiğimiz gibi yapıştırılmalıdır. Sağlıklı bir yapıştırma işlemi uygulamak için yapıştırıcıyı dalların her kısmına sürdüğünüzden de emin olmalısınız.

Boşluk kalmayacak şekilde dalları yapıştırıp işlemleri bitiriniz. Süsleme aşamasında yani son aşamada ise yapay çiçekleri resimde gördüğünüz gibi koyarak biraz da yapraklar yardımıyla süslemeyi de bitirebilirsiniz. Bütün bu işlemlerden sonra artık yapay çiçekleri olan dallardan çerçevemiz hazır hale gelmiş olacaktır.

dallardan-basit-cerceve-yapimi (2) dallardan-basit-cerceve-yapimi (3) dallardan-basit-cerceve-yapimi (4)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here