Ana Sayfa Örgü Videoları Dalgalı Zikzak Battaniye ve Lif Modeli

Dalgalı Zikzak Battaniye ve Lif Modeli

Tığla Dalgalı Zikzak Örgü Modeli
Tığla Dalgalı Zikzak Örgü Modeli

Oldukça çeşidi olan zikzak örgü modellerinden dalgalı olanın yapılışını inceleyeceğiz. Bu dalgalı zikzak örgü modelini battaniyelerinizde, banyo liflerinizde, yeleklerinizde, hırkalarınızda ve daha birçok örgü işlerinizde kullanabilirsiniz.

Bu zikzak örgü deseninde istediğiniz kadar renk kullanabilirsiniz ya da isterseniz tek renk de kullanmayı düşünebilirsiniz. Zikzak şeklinde birçok farklı yapım bulunmaktadır. Bu birbirini devam ettiren dalgalar şeklindedir. Bu yüzden bu örgü örneği hem çok kolay hem de yaparken zevk alacağınız bir örnektir. Aynı daha önceki yazılarımda paylaşmış olduğun kolay zikzak lif modeli yapımı gibidir.

Tığla Dalgalı Zikzak Örgü Modeli Yapımı

Örnek dalgalı bir yapıda olduğu için örmek istediğiniz genişlik ne ise ondan daha fazla zincir çekilmelidir. Dalgalı zikzak örgü modeline kutucuk yapılarak başlanmaktadır. Bu da 4’ün katları şeklinde kurulmaktadır.

Anlatımlı Dalgalı Zikzak Örgü Modeli
Anlatımlı Dalgalı Zikzak Örgü Modeli

Örnek zikzaklı örgü modeli 2 sıradan oluşmaktadır. İlk sıra 4 ve 4’ün katları sayısında kutucuk yapımından meydana gelmiştir. İkinci sıra bu modele dalgalı şekli veren ikili tırabzanlardan oluşmuştur. Kutucukları yapmak için de istenilen uzunluk kadar zincir çekilmelidir.

Anlatımlı Dalgalı Zikzak Örgü Modeli Videosu

Bu güzelim zikzak örgü modelinin dalgalı olanının yapılışının anlatıldığı videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz. İster lif olarak isterseniz de battaniye olarak örgülerinizde değerlendirebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/96ubFbVJ3ow (atolyehobi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here