Ana Sayfa Örgü Videoları Dalgalı Yaprak Desenli Örgü Modeli Yapımı

Dalgalı Yaprak Desenli Örgü Modeli Yapımı

Dalgalı Yaprak Örgü Modeli Yapımı
Dalgalı Yaprak Örgü Modeli Yapımı

Bu seferki konumuzu yabancı bir kaynaktan seçtim. Ara ara bu tür farklı yabancı kaynaklı videolu örgü desen anlatımlarını sitemde paylaşmaya çalışacağım. Size dilimin döndüğünce anlatacağım video anlatımlı örgü deseni dalgalı yaprak deseni olacak. Yapılış videosunu paylaşıp örgü örneğinin nasıl yapıldığını yazacağım için kolaylıkla dalgalı yaprak desenli örgü modelini evinizde yapabileceğinizi düşünüyorum.

Dalgalı Yaprak Örgü Deseni ile Neler Yapılabilir

Dalgalı yaprak örgü desenini oldukça farklı örgü modelleri için kullanabilirsiniz. Özellikle örgü hırkalarınızda, bebek hırkalarınızda, yine bebek veya çocuk elbiselerinizde güzel duracağını düşünüyorum.

Dalgalı Yaprak Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Dalgalı yaprak modeli için örme adımları aşağıdaki şekilde anlatılmıştır. Siz de bu yazılı anlatımları okuyup altta yayınladığım videoyu da izleyerek örgü modelini rahatlıkla örebilirsiniz.

Başlangıç olarak dokuz kat örülmüş. +3 ilmek daha örülür, 12 sıra tekrar edilir.

Sıra 1: sağ taraf – düz örgü.

Sıra 2: ters örgü.

Sıra 3: 3 düz örgü, iki ilmeği birlikte düz örün, 1 düz örgü, örme yönüne göre şişe ipi sarın, 6 düz örgü; sıra sonuna kadar tekrarla.

Sıra 4: 1 ters örgü, 6 ters örgü, örme yönüne göre şişe ipi sarın, 1 ters örgü, iki ilmeği birlikte ters örün; sıranın son iki ilmeğine kadar tekrarlayın, 2 ters örgü.

Sıra 5: 1 düz örgü, 2 ilmeği birlikte düz örün, 1 düz örgü, örme yönüne göre şişe ipi sarın, sıranın son iki ilmeğine kadar tekrarlayın, 2 düz örgü.

Sıra 6: 3 ters örgü, 6 ters örgü, örme yönüne göre şişe ipi sarın; sıra sonuna kadar tekrarlayın.

Sıra 7: düz örgü.

Sıra 8: ters örgü.

Sıra 9: 6 düz örgü, örme yönüne göre şişe ipi sarın, 1 düz örgü, düz örgü gibi 2 tane ilmek kaydır, daha sonra bu ilmekleri birlikte düz ör; son 3 ilmeğe kadar bunu tekrarla, 3 düz örgü.

Sıra 10: 2 ters örgü, düz örgü gibi 2 tane ilmek kaydır, daha sonra bu ilmikleri birlikte ters ör, 1 ters örgü, örme yönüne göre şişe ipi sarın, 6 ters örgü; son ilmeğe kadar tekrarla, 1 ters örgü.

Sıra 11: 2 düz örgü, 6 düz örgü, örme yönüne göre şişe ipi sarın, 1 düz örgü, düz örgü gibi 2 tane ilmek kaydır, daha sonra bu ilmekleri birlikte düz ör; sıranın son ilmeğine kadar bunu tekrarla, 1 düz örgü.

Sıra 12: düz örgü gibi 2 tane ilmek kaydır, daha sonra bu ilmikleri birlikte ters ör, 1 ters örgü, örme yönüne göre şişe ipi sarın, 6 ters örgü; son 3 ilmeğe kadar bunu tekrarla, 3 ters örgü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here