Dal Üstünde Çiçek Tığ Oyası Nasıl Yapılır?

Dal Üstünde Çiçek Tığ Oyası Modeli
Dal Üstünde Çiçek Tığ Oyası Modeli

Değişik modeller ile inanılmaz sonuçları alacağınız zarif oyalar yapmayı sizler de seviyor musunuz? O zaman bu oyayı sizler de çok seveceksiniz. Değişik bir şekilde yapan dal üstünde çiçek yapımı modeli, yazmalarınızda inanılmaz şık ve görselleri elde edebilirsiniz. Motifleri yaptıktan sonra modeli elde etmek için zemine monte ediyorsunuz. Zevkli ve gerçekten dikkat çekici bu model ile çok özel sonuçları alacaksınız.

Tığ İşi Dal Üstünde Çiçek Oya Örneği Anlatımı

6 zincir ile küçük bir halka elde ediyorsunuz. 6 zincir çekin, başına alın halkaya girip çıkın. Araya 3 zincir çekin. Başa bir dolayın, halkaya girin ve iki şekilde çıkın. Toplam 5 yuva yapın.

Dal Üstünde Çiçek Tığ Oyası Modeli Örneği
Dal Üstünde Çiçek Tığ Oyası Modeli Örneği

İlk yuvaya sık iğne ile devam edin. Başına bir alın sonra iki ve sonra iki şeklinde devam edin.

6. tırabzan için 3 zincir çekip yuvaya girip kapatın.

Bu şekilde dal üstünde çiçek oyası anlatımı devam ederken, çiçeğin yapımı da gelişerek büyüyecek.

Dal Üstünde Çiçek Tığ Oyası Modeli Yapımı
Dal Üstünde Çiçek Tığ Oyası Modeli Yapımı

Bu şekilde çiçekleri toplam da bitirin. Motifleri yazmaların tığ batısını yapın ve ikinci sırayı yaparken, motifi monte edin.

2 adet zincir çekin, pimpirik yapın ve iki ile iki alın, 5 zincir yapın. Araya 1 zincir yapın yine ikiye iki alın. Motifi monte edip işlemi tekrarlayın.

Dal Üstünde Çiçek Tığ Oyası Modeli Videosu

Beğeni kazanan modeli, farklı renklerde çiçekler ile yapın. Zemini yeşilin tonlarından oluşturabilirsiniz. Daha detaylı şekilde işlemleri izlemek isterseniz tığ işi çiçek modeli videosu sizlere sunulmuştur. Videoda detayları bulabilir, hızlı şekilde modelin yapını izleyebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

Kaynak: https://youtu.be/INm-d5z_-vI (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı