Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Dağ Arasında Rüzgar Gülü Tığ Oyası Modeli

Dağ Arasında Rüzgar Gülü Tığ Oyası Modeli

Rüzgar Gülü Tığ Oyası Modeli
Rüzgar Gülü Tığ Oyası Modeli

Dağ oyaları arasına rüzgar gülü motifli yeni tığ oya örneğinin nasıl yapıldığını inceleyeceğiz. Yine sonradan eklemeli bir oya modeli sizleri bekliyor. Birkaç konu öncesinde de aynı dağ oyaları arasına yaprak motifleri eklemiştik. Şimdi de rüzgar gülü motifleri ekleyeceğiz.

Bu yeni yazma kenarı modelinin bir dağ bir motif şeklinde tasarlandığını görüyoruz. Dağ oyaları yazma kenarına tığ batısı üzerine çalışılmış. Tığ batısından ayrı yapılan rüzgar gülü oyaları da sonradan bu dağlar arasına eklenmiş.

Tığ İşi Dağlar Arası Rüzgar Gülü Oya Modeli Yapımı

Rüzgar gülü motifli oya örneğine bu motiflerin nasıl yapıldığı ile başlanmış. Motifler birbirinin benzeri iki ayrı renkte rüzgar gülü motifi ile ortasına yerleştirilen bir inci boncuktan oluşmuş. Koyu ve açık tonda pembe oya ipleri ile çalışılmış. İnci boncuk, motifleri yazma kenarına eklerken kullanılmış.

Rüzgar Gülü Tığ Oyası Örneği
Rüzgar Gülü Tığ Oyası Örneği

Bu rüzgar gülü motiflerin yapımı için yazmalarda kullanılan en küçük serum halkanın bir boy büyüğü kullanılmış. Bu halka içerisine 6 kez 4 zincirli yuvalar oluşturulmuş ve bu yuvalara da rüzgar gülünün kanatları yapılmış. Her bir kanat için 10 zincir çekilmiş ve çekilen her bir zincire batarak sık iğne çalışılmıştır.

İkinci kat kanatlar için de birincisi gibi ilerlenmiş ve rüzgar gülü motifi bitirilmiş.

Motifleri yazma kenarına eklemek için iki dağ arasına sık iğneler ile bir zemin oluşturulmuş. Rüzgar gülleri bu sık iğnelerin merkezine inci boncukla birlikte eklenmiş.

Anlatımlı İki Dağ Arası Rüzgar Gülü Oya Videosu

Rüzgar güllerinin yapımı biraz meşakkatli olsa da buna değecek olan bu yeni oya modelinin videolu anlatımı da mevcut. Bu videoyu yapmak isteyenler için aşağıda paylaşıyorum. Yazma kenarı renginize uygun farklı renkler kullanıp daha göz alıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/55JxRysQisY (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here