Çuvalla Masa Örtüsü Yapımı

çuvalla masa örtüsü yapımı
çuvalla masa örtüsü yapımı

Kulağa biraz ilginç gelse de çuvalla masa örtüsü yapımı çalışmamız gerçekten de denemesi gereken projeler arasında yer alacaktır.  Bu çalışmalar bazen bir kır düğünü organizasyonunda fark oluşturmak için bile kullanıldığı olabiliyor. Bu süsleme ile sizde düğünlerde masa örtülerini süslemek konularında zorlanmayacaksınız.

Biliyorsunuz çoğu düğünde masa ve sandalyeler sarılıp güzel süsler verilir. Güzel bir düğünü daha da güzel hale getirecek süsleme masa örtüsünü çuvalla yapmaktan da geçiyor diyebiliriz. Düğünlerde adeta bir gelenek haline gelen masa örtüleri ve sandalyelerin süslü olması gerçek anlamda göz zevkine hitap etmelidir.

Bu konuda çoğu konsepti kontrol ederseniz oldukça çirkin türlerine ve bazen hiç uygun olmayan masa örtülerini de görmek mümkün olacaktır. Oysa bu çalışma ile artık masa örtüleri sıradanlaşmaktan çıkacaktır.

Bu çalışma için gerekli Malzemeler:

  • Dantel
  • Çuval
  • Makas
  • Dantel kurdele
  • Şeffaf türde yapıştırıcı

Yapılışı: öncelikli olarak yapılması gereken şey 180 santim kadar olan masalar için 60 santim kadar kareler kesmek olacaktır. işlemin devamında çuvalı da işaretleyerek kesmeliyiz. Bu işlem bitince çuvalın kenarı sökülmelidir.

Bu işlemi balkonda yapmak daha mantıklı olacaktır. Çünkü bu işlemde genellikle etraf toz olacaktır. Eve işlemin devamında ikinci aşamaya gelince çuvalın ortası için dantel bir parçaya ihtiyaç duyacağız. Dileseniz herhangi markadan bir tane tercih edebilirsiniz. Perdelerden ise 40 santim kadar kareler çıkartmak gerekecektir.

Çuvalın ortasına gelecek şekilde dantel olan parçayı yapıştırmalıyız. Fakat bu işlem için yapıştırıcı tercih etmek daha pratik bir hale gelmesini sağlayacaktır. Evet işlemlerde tek dikkat edilmesi gereken şey ise yapıştırıcının şeffaf türde olması gerektiğidir. En son olarak ütülendiğinde işlemler tamamlanmış olacaktır.

kendin-yap-masa-ortusu-01
kendin-yap-masa-ortusu-02
kendin-yap-masa-ortusu-05
kendin-yap-masa-ortusu-06
kendin-yap-masa-ortusu-07
kendin-yap-masa-ortusu-08
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı