Çoraptan Sevimli Kedi Oyuncak Yapımı

Çoraptan Sevimli Kedi Resimli Anlatım
Çoraptan Sevimli Kedi Resimli Anlatım

Hepimizin evinde bolca çorap bulunur. Bunlardan birçoğu ise farklı nedenlerden dolayı tekil olarak elimizde kalır. Hal böyle olunca da yetenekli anneler için bunlar birer geri dönüşüm kendin yap projesine dönüşebilir. Sizler ile paylaşmak istediğimiz eski çoraptan oyuncak yapımı projesi başarılı sonuçları hızlı şekilde elde etmenizi sağlayacak bir proje. Bu şekilde hem eski ya da gereksiz ürünleri değerlendirebilir, hem de çocuklarınız için harika oyuncaklar yapabilirsiniz.

Çoraptan Amigurumi oyuncak yapmak için gerekli olan malzemelerimizi hemen sayalım.

Çoraptan Sevimli Kedi

Bir tek çorap

Kalıp çıkartmak için kağıt, kalem

Kesim işlemi için makas

Ve dikiş malzemeleri ile bazı süsleme ürünleri.

Bu malzemeleri hazırladıktan sonra yukarıda gördüğünüz gibi 2 parça kalıp çıkartmanız lazım. Bunlar tam yarım olacak. Bu şekilde çorap üzerine iki katlı koyduğunuzda ve kesim işleminizden sonra tam bir parça elde edersiniz.

Şimdi amigurumi kedi yapımı işleminin aşamalarına geçelim.

Çoraptan Sevimli Kedi Oyuncak
Çoraptan Sevimli Kedi Oyuncağı

Resimlerde de gördüğünüz gibi, kalıbınızı aynı şekilde koyarak parçaların çevresini sık teyel şeklinde dikiyoruz. Bu işlemi yaparken topuk kısmını kullanın. İlk işlemde ise aynı şekilde burun kısmını kullanmanız gerekiyor. Dikiş işlemi bittikten sonra ki aşamalar için aşağıda işlem sırasını takip etmeniz gerekiyor.

Çoraptan Oyuncak Kedi

Diktiğiniz parçaların bir ucunu açıkta bırakın ki, dikişleri içeri çevirmek için size hareket alanı kalsın. Sonra dikişli kısımlardan biraz boşluk bırakarak güzelce çorapları kesiyorsunuz. Yukarıda ki resimden de bunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Çoraptan Oyuncak Kedi Yapımı

Bir küçük kuyruk da çıkarttıktan sonra üç parçadan kedicik işleminin artık sonralarına doğru yaklaşıyoruz.

Çorap ile Sevimli Kedi Yapımı

Şimdi pamuk ile parçaların içlerini doldurmaya başlayın. Bu işlemden sonra artık kedimiz ortaya çıkmaya başlayacak.

çorap ile oyuncak kedi yapımı

Kesimiz baş, gövde ve kuyruk olmak üzere 3 parçadan oluşuyor. İçlerini doldurduğunuz ürünleri dikerek kedimizi artık bitirmeye hazır olabilirsiniz. İşte çoraptan kedi yapımı anlatımı ile sizler de harika bir oyuncak ya da süs eşyası yapmış oldunuz. Oldukça kolay ve pratik bir amigurumi oyuncak ile eski çoraplarınızı da değerlendirmiş olacaksınız.

Çoraptan Sevimli Kedi Nasıl Yapılır

Dikiş işleminden sonra kedimizin yüz hatlarını belirginleştirmek için ona biraz dikiş ve boncuk gözler ile ifade kazandıracağız. Hemen işaretlerimizi koyalım.

İşte minik ve oldukça sevimli olan kedimiz hazır. Bu hoş ve sempatik ürünleri farklı tip çoraplar ile de yapabilirsiniz.

Oyuncak Kedi Çoraptan
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı