Çoraptan Dekoratif Tavşan Oyuncağı Yapımı

Çoraptan Dekoratif Tavşan
Çoraptan Dekoratif Tavşan

Çorap ve pirinç gibi evde bulunabilecek malzemeleri bir araya getirerek sıra dışı güzel bir dekoratif oyuncak yapımına ne dersiniz? Çocukların da hoşuna gidecek bu güzel oyuncağın malzemeleri oldukça basit. Çoraptan dekoratif tavşan için ilk önce resim birdeki gibi kaptaki bir miktar pirinçle kullanmadığımız ya da yeni alınacak temiz bir beyaz çorap malzemelerimizi oluşturacaktır. Süslemek için kurdele ve siyah ispirtolu kalem de gerekecektir. Son olarak makas yardımıyla tavşanımızı şekillendirmiş olacağız. Dilerseniz bu harika çoraptan dekoratif tavşanın yapımına hemen geçelim derim.  İlk yapılması gereken resimdeki kaptaki kadar pirinci ve çorabı hazır etmek olacaktır.

Öncelikle ikinci resimdeki gibi pirinci çorabın içerisine boşaltıyoruz. Sonrasında dördüncü resimdeki gibi çorabı dolgun hale getirince, hemen uç kısmından bağlıyoruz. Sıkıca yapılacak bir düğüm sonrası ise resim beşteki gibi tekrardan orta kısma bir düğüm daha atıyoruz. Daha sonra yine resim beşteki alt kısımda makas hareketine bakarak, resim altıdaki gibi tavşanın kulaklarını oluşturacak kısmı ayarlıyoruz. Çoraptan tavşan oyuncağın yapımına devam ettiğimizde resim yedideki gibi bir şekilde karşımıza çıkacaktır. Daha sonra hemen ispirtolu kalemimizi kullanarak yüz şeklini ayarlıyoruz. Gözler ve burnu resim sekizdeki gibi yapabilirsiniz. Bir de pembe ya da kırmızı bir ispirtolu kalem kullanarak, yanakların allığını ayarlayıp tavşanımıza masum güzel bir hava katabiliriz.

Bu işlem sonrasında ise geldik tavşana süs eklemeye. Süs ekleme kısmında ise resim 10’daki gibi mavi güzel ve dantel işlemeli de olabilecek bir süsü, tavşanın boyun kısmına doluyoruz.  İşlemimiz bitince resim on birdeki gibi görünecektir. Resim on ikide ise tavşanın bitmiş ve yandan hali görünüyor olacaktır. Dileyenler turizm bölgelerinde bu güzel dekoratif tavşanları oluşturup satabilirler, böylelikle ev ekonomilerine de katkıda bulunabilirler. Bu arada biz beyaz renkte çoraptan yaptık. Dilerseniz siz yeşil, gri türde çoraptan ya da siyah çoraptan da yapabilirsiniz. Siyah çorapta beyaz ispirtolu kalem, yeşilde ise yakışacak renkte bir kalem kullanıp dilerseniz bu tavşanları renklendirmek de mümkün olacaktır. Pembe rengin denenmesi de ayrı bir hava katabilir. Çocukların oyuncağı da olabilecek bu dekoratif oyuncağı umarım sevmişsinizdir. Herkese şimdiden kolay gelsin diyoruz.

Çoraptan Oyuncak Tavşan Yapımı
Çoraptan Oyuncak Tavşan
çoraptan tavşan nasıl yapılır
çoraptan tavşan resimli
çorap tavşan resimli anlatım
çorap tavşan nasıl yapılır
oyuncak çorap tavşan yapımı
çoraptan tavşan oyuncağın yapımı
çorap tavşan yapılışı
çorap tavşan
Dekoratif Oyuncak Tavşan
Dekoratif Tavşan
Çoraptan Dekoratif Tavşan
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı