Çöp Şişle Çerçeve Yapımı

çöp şiş yardımı ile çerçeve yenileme
çöp şiş yardımı ile çerçeve yenileme

Zamanla eskiyen çerçevelerinizi çöp şiş yapıştırarak oldukça şık çerçeveye dönüştürebilirsiniz. Bir köşeye sakladığınız ürünleri nasıl değerlendireceğinizi m-visible.com adresinden öğrenebilirsiniz. El emeğiniz ve tamamen size özgü olacak ürünleri başka birinin evinde göremeyeceksiniz. Siz de kendin yap projeleri ile az malzemeyle kolayca yapılacak günlük hayatınızda işinize yarayacak birçok ürün yapabilirsiniz.

Malzemeler: çöp şiş, silikon tabanca veya yapıştırıcı, çerçeve, karton, sprey boya

Eskiyen çerçevenizin ebatına uygun olarak 40 adet çöp şişi bir çiçek makası yardımıyla kesiniz. Her köşesine 10’ar adet çöp şiş yapıştıracağımız için toplamda 40 tane çöp şiş kullanılıyor. Kullanacağınız çerçevenin düz olması gerekmektedir. Bombeli çerçevelerde çöp şişler düzgün görüntü oluşturmayacaktır. Beyaz kartonu çerçevenin içine yerleşecek şekilde keserek yerleştiriniz. Çöp şişleri silikon tabanca yardımıyla çerçevenin etrafına yapıştırınız. Yapıştırırken çöp şişlerinin uçlarının birbirine denk gelmesine dikkat ediniz. Maskeleme bandı yardımıyla çerçevenin köşe kısımları hariç her yerini bantlayınız. Dilediğiniz renkte sprey boya ile çerçeveyi boyayınız. Kuruduktan sonra bantları çıkarınca inanılmaz güzel bir çerçeve elde etmiş olacaksınız. Dilerseniz sprey boyayı mat yeşil tonunda seçerek çöp şişin rengi olan saman rengiyle zıt bir renk bütünlüğü yakalayabilirsiniz. Kendin yap tekniğiyle artık yepyeni bir çerçeveniz olmuş olacaktır.

Sizlerde ev hobileri üreterek atmaya kıyamadığınız ama eskidiği için de gün yüzüne çıkaramadığınız ürünleri değerlendirerek geri dönüşümünü sağlayabilirsiniz.

cop şişle çerçeve
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı