Converse Şeklinde Patik Yapımı

converse patik
converse patik

Ayaklarımızdan çıkarmadığımız, ayaklarımızı sıcak tutmak için giydiğimiz patik, genellikle kış aylarının vazgeçilmezlerinden biridir. Tahriş etmez ve rahatlıkla kullanırız. Bu kez örgü örmeyi seven bayanlara değişik bir patik örgü tarifi vereceğiz. Bu tarifi uygularken hem sıkılmayacak hem de yeni bir örgü çeşidi deneyeceksiniz. Hobi olarak yapmaktan sıkılmayacağınız yaparken keyif alacağınız bir örgü çeşidi ile birlikte hem de yeni bir kendin yap projesi denediğiniz için güveniniz artacaktır. Son yıllarda sık olarak kullandığımız converse bir marka haline gelmesiyle birlikte eskimeyen bir tarz oldu. İşte bu yazımızda iki farklı tarzı bir araya getiriyoruz. Peki ama Converse şeklinde patik nasıl yapılır? daha fazla merak ettirmeden anlatalım.

Malzemeler :  İki renk ip, Tığ, Ayakkabı bağcığı

Yapımı: İlk olarak tığ ile birlikte 11 zincir çekerek örgümüze başlıyoruz. Zincir üzerine üçlü şeklinde tırabzan ile boşlukları doldurmaya çalışarak baş olan taraflarını arttırarak ve etrafında dolanarak örme işlemini gerçekleştiriyoruz.Yaklaşık 5 ile 7 sırasında bitiriyoruz. Daha sonra ikinci renge geçiş yapıyoruz. artış yada eksilme olmadan bilek hizasına gelecek şekilde örme işlemini gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Orta tarafından üçte birini ayırarak üçlü olan tırabzan ile her sırada bir adet  arttırarak 5 ve 8 sıra tercih edilen uzunluğa göre örmeye devam ediyoruz.Geri kalan tırabzanların üzerine topuğun arka tarafında birleşene kadar örme işlemini uyguluyoruz.Son sırasına geldiğimizde ise; patiği ikiye katlayıp birleştirmeye çalışıyoruz. Son olarak bu işlemi yapınca patiğimiz bitmiş oluyor.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı