Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Çok Zarif Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli

Çok Zarif Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli

Çok Zarif Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli
Çok Zarif Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli

Sizler için birbirinden güzel yeni çıkan iğne oyaları videoları paylaşmaya devam ediyorum. Bu seferki oldukça zarif bir görünüme sahip olan yeni çıtı iğne oyası yapımı olacak. Ara kısmı fil dişi olarak tasarlanmış bu iğne oyası modeli diğer iğne oyalarına nazaran farklı bir ana motife sahip.

Yeşil, sarı, mavi ve beyaz renklerin kullanıldığı bu yeni zarif çıtı pıtı iğne oyası örneğinin kolay bir yapımı bulunmaktadır. Zürafalar, fil dişiler, pırpırlar bu yeni model iğne oyası yapımında kullanılan tekniklerdir.

Zarif Yeni Çıtı Pıtı İğne Oyası Yapımı

Ara kısmı için aynı boyutta 6 adet fil dişi çalışılmıştır. Ardından ana motifin zemini için 9 tane zürafa yapılmıştır. Böylece yeni çıtı pıtı iğne oyasının ilk sırası tamamlanmıştır.

Zarif Yeni Çıtı Pıtı İğne Oyası
Zarif Yeni Çıtı Pıtı İğne Oyası

Ana motifin yapımına geçilmiştir. 9 adet zürafanın ortasına farklı renkte oya ipi ile iç içe geçmiş pırpırlardan iki adet yaprak işlenmiştir. Yapraklar arasına aynı boyda iki pırpır ve üzerine de farklı renkte iple üçer küçük pırpır yapılarak birlikte toplanmıştır. Ana motifler de bu yöntemle oluşturulmuştur.

Son olarak aradaki fil dişilerin 4 tanesinin üzerine ve ana motifin orta yuvasına farklı renklerde üçer pırpır yapılmıştır.

Anlatımlı Çıtı Pıtı Zarif İğne Oyası Videosu

Eğer bu güzel çıtı pıtı iğne oya örneğinin nasıl yapıldığını izleyerek öğrenmek istiyorsanız aşağıda paylaştığım videosundan faydalanabilirsiniz. Videosunda yapım aşamalarını birebir izleyip sizler de bu şirin oya modelini kendi yazmalarınıza ve tülbentlerinize işleyebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/uyE-zZKjWHk (Marifetli Eller)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here