Çok Kolay Selanik Bere Nasıl Örülür?

Çok Kolay Selanik Bere
Çok Kolay Selanik Bere

Bere örmenin belki de temel modellerinden biri Selanik modelidir. Sizlere en kolay bir şekilde nasıl Selanik bere örebileceğiniz bu anlatımda gösterilmektedir. Anlatımda yetişkinler ve çocuklar için kaç ilmekle başlanması gerektiği ile berenin nasıl bitirilmesi hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Bundan öncede kolay Selanik bere yapımı ile ilgili paylaşımlar sunmuştuk. Bu da örmek isteyenler için faydalı olabilecek bir anlatım olduğunu düşündüğümüz için sizlere sunmak istedik.

Aşağıdaki anlatımdan ve videosundan yararlanarak sizler de süper kolay bir şekilde şişle Selanik bere örebileceksiniz.

En kolay selanik bere yapımı
En kolay selanik bere yapımı

İki Şişle Çok Kolay Selanik Bere Yapılışı

İlk önce lastik kısmından başlanır. Bunun katlanabilir mi ya da düz bir lastik mi olacağına önceden karar vermelisiniz. Katlamak için lastiği biraz uzun tutmanız gerekir. Diğer durumda lastik kısmını biraz kısa geçebilirsiniz.

Bu anlatımda da lastik biraz uzun tutulmuştur. 6 numara şişle ve orta kalınlıkta bir iple 20 sıra 1 düz 1 ters lastik örülmüştür. Selanik bere yetişkinlere uyacak şekilde düşünülmüştür. Bunun için de şişe 78 ilmek atılarak bereye başlanmıştır. Çocuklar için bu 66 ilmek olabilir.

Süper kolay selanik bere
Süper kolay selanik bere

1+1 Lastikten sonra Selanik örneğine geçilmiştir. Selanik, 1 ters ve ardından gelecek olan düz aşağıdan girilerek örüldükten sonra boşa çıkarılarak örülmektedir.

Bu yöntemle yetişkinler için 26-27 cm örülmüştür. Sonra eksiltmelere başlanarak berenin tepesi toparlanmıştır. Bitiminde tepesine ponponu dikilerek en kolay Selanik bere modeli tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/Ul5iZSUkNTE (Crochet Örgü Atölyesi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı