Ana Sayfa Örgü Videoları Çok Kolay Bayan Patik Modeli Yapımı

Çok Kolay Bayan Patik Modeli Yapımı

Çok Kolay Bayan Patik Modeli
Çok Kolay Bayan Patik Modeli

Kolay örgü paylaşımlarını sizler için yayınlamaya devam ediyoruz. Bu kez de iki şişle ve iki renkle çok kolay bayan patik modeli yapılışını sizlere sunacağız. Bu anlatımla çok çabuk ilerleyen ve ayakta da çok güzel duran bir yeni bayan patik örneği öğrenmiş olacağız.

Şişle örülen bu kolay bayan patiği modelinin ön kısmın yanlarında ajurlu sıralar da bulunmaktadır. Sadece bu kısımlar da düz örgü vardır. Diğer kısımlar tamamıyla haroşa örgüdür. Bu yüzden de örüldüğünde esnek bir yapıdadır.

Model 37-38-39 numara ayaklara uygun olarak örülmüştür. Diğer ayak numaraları için başlangıç ilmek sayılarında ya da sıra sayılarında artırma ya da eksiltme yapabilirsiniz. “U” şeklinde düz bir örgü parçası şeklinde örülmüş ve dikildiğinde ise ortaya bir çeyizlik bayan patik modeli çıkmıştır.

Çok Kolay Bayan Patik Örneği
Çok Kolay Bayan Patik Örneği

İki Şişle Çok Kolay Bayan Patiği Örneği Anlatımı

Yapımında 3 numara misinalı şiş kullanılmıştır. Bunun yanında ip kesmek için makas, örgü bittikten sonra patiği dikmek için de bir iğneye ihtiyaç duyulmuştur. Örnek anlatımda yeşil ve beyaz renklerinde örülecek şişe uygun kalınlıkta patik yünleri kullanılmıştır.

Çizgili desenli bayan patiği 58 ilmekle bilek kısmından başlanmıştır. Örgünün düzünden ve tersinden ilmekler hep ters örülerek 3 diş haroşa sırası oluşturulmuştur. Sonra örgüye beyaz ip de dahil edilerek çizgili desenlerin yapımı ile devam edilmiştir. Desen çalışması ile birlikte aynı zamanda kenarlardaki ajur sıraları da örülmüştür.

Desen çalışmasından sonra sadece yeşil iple devam edilerek patiğin geri kalanı örülüp “U” şeklinde bir parça elde edilmiştir. Bu parça ikiye katlanıp iğne iplikle dikilerek kolay bayan patiği bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/OJhlUgEJxcw (Gülümseten Marifetler)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here