Çok Güzel Bir Çıtı Pıtı İğne Oyası Yapımı

Çıtı Pıtı İğne Oyası Yapımı
Çıtı Pıtı İğne Oyası Yapımı

Herkesin yapabileceği tarzda basit iğne oya modelleri paylaşmaya çalışıyorum. Özellikle yeni başlayanlar için derslik niyetinde bir çıtı iğne oyası yapımı bu videoda öğretilmiştir. Karmaşık bir yapısı olmadığından zorlanmadan yapabileceğiniz zorluktadır. Sadece pırpırların birbiri ardına sıralanmasından oluşmuştur. Başka bir iğne oyası tekniği uygulanmamıştır.

Anlatımlı iğne oyası modeli 3 sıradan oluşmuştur. Her sırada farklı renkte oya ipi kullanılmıştır. Bu da oyayı biraz da olsa basit bir oya olmaktan kurtarmıştır. Her bir sırada bir pırpır, bir geniş yuva, 1 pırpır tekrarı yapılmıştır. Ayrıca her bir sırada pırpırlarda eksiltme uygulanmıştır.

Yeni Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli
Yeni Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli

Yeni çıtı pıtı iğne oyası örneğinin zürafaları bu anlatımlı örnekte biraz genişçe işlenmiştir. Sonrasında bir üstüne ilk pırpırlı sıra birer zürafa atlayarak yapılmıştır. Pırpır araları da bir yuva ile geçiştirilmiştir. Sonraki sıralarda pırpırlar, iki pırpırın arasındaki bu yuvalara işlenerek ilerlenmiştir.

Yapılan bu işlem adımları sonucunda ortaya basit ama güzel bir iğne oyası ortaya çıkarılmıştır. Yapılışını aşağıdaki videosundan daha iyi öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/1YzCA-2jMtg

Anlatımlı Yeni Model Çıtı Pıtı İğne Oyası Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı