Çok Basit Yırtık Kot Şort Yapımı

Basit Yırtık Kot Şort Yapımı
Basit Yırtık Kot Şort Yapımı

Kıyafetler aslında bizlerin birer oyuncağıdır. Farklı şekillere girebilme özelliklerinin yanında, onlara bazı sihirli dokunuşlar yaparak, en inanılmaz sonuçları da alma şansına sahibiz. Bu tip projeler ön plana geldiğinde özellikle kotlar kullanım şekilleri nedeni ile ilk tercih ettiğimiz özel ürünler içinde yer alıyorlar. Son dönemde sizlerden de gelen talepleri karşılayabilmek adına modern ve farklı kot projeleri sunmaya çalışıyoruz. Özellikle moda olan yırtık kot modası sizler için de cazip geliyorsa, bu projemizi çok seveceksiniz. Evinizde bulunan ve artık bir şekilde değerlendireyim dediğiniz kot pantolonumuzu modaya uygun yırtıklarla dolu bir şorta dönüştürme zamanı geldi.

kottan şort yapımı

Malzemelere baktığında “o rendenin orada ne işi var” diye soracağınızdan eminiz. Ama ilerleyen adımlarda yırtık kot modası için bir rendenin ne kadar çok işe yaradığına şahit olacaksınız. Eski kotlar, makas ve bir rende sizlere harika bir geri dönüşüm projesi için yardımcı olacak malzemelerden.

yırtık kot şort bayan

İstediğiniz uzunlukta kotumuzun paçalarını kesin. Elbette ki kestiğiniz parçalardan da harika birçok ürün yapabileceğiniz için kesinlikle atmayın.

yırtık kot şort nasıl yapılır

Her iki paçayı da aynı şekilde kesin.

Basit Yırtık Kot Şort

Paçaları avucunuzda dağınık ve düzensiz bir şekilde rulo yapın.

Kot Şort Yapımı

Rendeniz ile dikkatli bir şekilde kotun paçalarına gelişi güzel bir şekilde rendeleme yapın. Bu şekilde yırtık kot modası oluşmaya başlayacak. Delikler ve ipler oradan buradan çıkmaya başlayacaklar.

Yırtık Kot Şort Yapımı

Gördüğünüz gibi kotumuz oldukça orijinal bir görün aldı bile. Bu işlemi daha uzun paçalar bırakarak da arzu ettiğiniz şekilde uygulayabilirsiniz. Oldukça kolay olan bu işlem sonucunda, harika, modern ve gösterişli bir kot elde edeceksiniz. Ayrıca uçlarından sarkan bu ipler ona daha özel bir hava katacaktır. Bu neden ile kot kumaşlar eskitme işlemleri için daha uygun ve kullanışlı ürünlerdir. Eski kotları bu şekilde değerlendirerek, çok modern ve çekici ürünleri sizler de yaratabilirsiniz.

Basit Yırtık Kot Şort Yapımı

Ayrıca kestiğini kot paçaları ile inanılmaz geri dönüşümleri de sitemizde bulabilirsiniz. Farkı bir şekilde işlem yapabileceğiniz bu ürünler ile ilgili projelerimize de göz atmayı ihmal etmeyin. Bu şekilde bir kottan, farklı birçok ürün yaratarak harika ve yaratıcı geri dönüşüm projelerine imzanızı atabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı