Çocukların Bayılacağı Tığ İşi Dekorlar

Çocuk odası için tığ işi dekorlar
Çocuk odası için tığ işi dekorlar

Siz de tığ işi örgülere meraklı iseniz ve farklılıklar arıyorsanız çocuklarınızın odaları için de değişiklikler yapabilirsiniz demektir. Bunun en iyi örneklerinden birkaçını sizler için paylaştım. Peki çocuk odasının dekorunu değiştirecek örgü ile yapabileceğiniz işler nelerdir? Gelin hep birlikte çocuklarımız için neler öreceğimize bir bakalım ve onların eğlenceli dünyasına örgü ile renk katalım.

Tığ işi kilimler ve paspaslar yapabilirsiniz. Çocuk odası için hayvan figürlü örgü paspas ve kilimler tasarlayabilirsiniz. Bunun yanında çocuklarınızın sürekli takip ettiği çizgi film karakterlerini de tığa dökebilirsiniz. Bu onların çok hoşlarına gidecektir. Onların üzerinde uzanıp kitaplarını okumak ve oyun oynamak isteyeceklerdir.

Tığla Popüler Halı Desenleri Tasarlayın

Misal aşağıda paylaştığım fil halısı tığla örülmüş ve sosyal medyada paylaşıldığında bir milyonun üzerinde beğeniler almıştı. Çocuklarınızın odaları için bu tür viral tığ işi halılar tasarlayabilirsiniz.

viral tığ işi fil halı modeli
viral tığ işi fil halı modeli

Sadece bununla da kalmayın. Odasının diğer kısımları için de yine hayvan temalı tığ işleri örerek odasını çok şirin bir hale getirmeye çalışın. Ne biliyim; yine hayvan figürlü yastık kılıfları ya da yatağı için ceplik örün.

Hayvan Temalı Tığ İşi Halılar Örün

Fil size ilham verebilmek için sadece bir örnekti. Bunun yanında sevimli dinozorlar, kediler, zürafalar, yengeçler ve maymunlar içeren halılar, yastıklar ve aksesuarlar da örebilirsiniz. Hayal gücünüzü geniş tutun.

Bu tarz halıları standart iplerle yapabilirsiniz. Ancak yine de örerken ipinizi çok katlı olarak kullanmayı tercih edin. Size önerim; bu tür halı veya kilimlerin altına kaymaz bir astar ekleyin. Özellikle hareketli olsun ya da olmasın çocuk ya da bebeklerinizin güvenliğini sağlamış olursunuz. Kayıp düşüp yaralanmalarını engellersiniz.

kedili tığ işi çocuk halısı
kedili tığ işi çocuk halısı

Özellikle öreceğiniz tüm kilim ve aksesuarların var olan ya da ileride olacak olan çocuklarınızın cinsiyetini gözeterek tasarlayın. Seçeceğiniz ip renklerinin hem kız hem de erkek çocuklar için de ortak olması ördüklerinizin uzun kullanımlı olmasını sağlar. Ayrıca daha hafif iplik ve daha küçük numara tığ kullanırsanız onlar için tabak altlıkları ya da Amerikan servisler bile örebilirsiniz. Hatta duvarlarını süsleyecek dekoratif matlar da yapabilirsiniz.

Eğer sizler de bir örgü aşığı iseniz bunun bir gelenek haline gelip ilerde kız çocuklarınızı da özendirmek için bu tür hayvan figürlü halılar ve aksesuarlar örmelisiniz. Çocuklarınızın yatak odasını bu tür tığ işi örgü dekorları ile süsleyerek onları ve kendinizi de mutlu edersiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı