Çocuklara Özel Kağıt Çevirici Yapımı

kağıt çevirici oyuncaklar
kağıt çevirici oyuncaklar

Selam sevgili hanımlar; çocuklarınız için eskilerde popüler olan bir oyuncaktan söz edeceğiz. Geçmişte hatırlayanlar bilir, kağıt çevirici oyuncaklar yapılırdı. Elinizle ortada hızlı şekilde döndüreceğiniz o oyuncağın rüzgar oluşturması bile çok zevkliydi. Şimdi aynı heyecanı zamane çocuklarınızın da yaşamasını sağlamak istedik. Bu eskiden kalma aslında son derece popüler olan oyuncağın yapım malzemeleri de kendi gibi oldukça basittir. Kolay yapıma sahip kağıt çevirici oyuncağın malzemelerine hemen değinelim isterseniz. El yapımı kendin yap oyuncakları arasında seveceğiniz türde gelecek bu çalışma sayesinde hem eskinin güzel oyuncağını hatırlamış, hem de çocuğunuza eşsiz bir oyuncak sunmuş olacaksınız.

Çocuklara Özel Kağıt Çevirici Malzemeleri

Kartondan kağıt çevirici oyuncağının yapımı için gerekli malzemeler arasında karton, renkli ispirtolu kalemler, sim, delik delmek için araç, kağıt çevirici için ip ( bu ip yün ipi olabilir ya da hanımların kullandıkları farklı örgü iplerinden de olabilir). Malzemeleri hazır ettiysek, hemen kolay gelecek kağıt çevirici oyuncağının yapımına geçmek isterim. Her şey çok basit. Sizlere sunacağımız resimli adımları takip ederek bile kolayca bu oyuncağı siz de yapabilirsiniz.

Çocuklara Özel Kağıt Çevirici Yapılışı

Kağıt çevirici oyuncağın yapımında ilk etapta kartonu elimize alıp bir daire keseceğiz. Daire oluşturmak için küçük tabakları ya da ona benzer evdeki taslardan kullanabiliriz. İlk resimdeki gibi olan yuvarlağı elde edince, ona dış kapaklar oluşturmak için aynı boyutta beyaz defter yaptığından aynı boyutta daire keseceğiz. Bu daireleri yapıştırıcı süreceğimiz karton dairenin her iki yüzüne yapıştıracağız. Buradaki amaç her iki tarafına isteyeceğimiz şekilleri daha kolay oluşturmak olacaktır. Bu işlem adımını da geçince, kafamıza yatacak şekilleri bu her iki yüzeye yapmaya başlayacağız.

Resimlerde yıldızlar çizilmiş olduğunu görüyorsunuz. Dilerseniz farklı şekilleri işleyebilirsiniz. Bu güzel kağıt çevirici daire döndüğünde, ortaya harika renk cümbüşleri çıkacaktır. Devam ettiğimizde resimdeki gibi ortada başlayan yıldızı giderek genişleteceğiz ve resimdeki gibi bir şekil elde edeceğiz. Ya da sizin isteyeceğiniz bir şekli bu şekilde arkalı önlü olarak yapmalısınız. Sonra hafif uhu benzeri bir yapıştırıcı sürüp, simleri ilave edeceğiz. Resimli aşamalardan ilerleyebilirsiniz.

Son işlem olarak da ipi geçirmek için iki eşit delik açacağız. İki el arası uzunlukta yaklaşık olarak 35 ya da 40 santime yakın bir ip oluşturacağız. İpi bir delikten geçirip diğer ucunu da alttaki delikten geçirip çeviriciyi bitirmiş olacağız. Daha sonra elimize bu oyuncağı alıp yanlara doğu güç uygulayıp bıraktığımızda, ortadaki dairemiz yani kartondan dairemiz hızla dönmeye başlayacaktır. Ne kadar güç uygularsak o kadar şiddetli dönecektir. Herkese bu kolay çalışmada kolay gelsin diyoruz.

Kağıt Çevirici Yapımı
Çocuklara Özel Kağıt Çevirici
kartondan kağıt çevirici
farklı kağıt çevirici yapımı
kağıt çevirici nasıl yapılır
kağıt çevirici oyuncağı
kağıt çevirici oyuncak yapılışı
çocuklar için kağıt çevirici
kağıt çevirici oyuncak yap
çocuklar için kendin yap oyuncak
miniklere kağıt çevirici
çocuklar için kağıt çevirici oyuncağı
kağıt çevirici yapım aşamaları
kağıt çevirici resimli anlatım
kağıt çevirici oyuncaklar
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı