Çocuklara Bayramlık Örgü Çanta Nasıl Yaparız

Çocuklara Bayramlık Örgü Çanta
Çocuklara Bayramlık Örgü Çanta

Bayram geldi çattı sayılır ama siz diğer bayramlara da bu güzel örgü çantayı örmeyi hemen planlamalısınız. Yetiştirebilirseniz bu bayrama yetiştiremezseniz de bayram sonrasında bile bu güzel çantayı diğer işlerinizi erteleyip örme başlamanızı öneririm. Ayrıca Canım Anne youtube kanalına bu harika paylaşımı ve emeği için şimdiden teşekkür ediyorum.

Çocukları sevindirmek gerçekten çok hoşuma gidiyor. Eminim ki sizlerin de çok hoşuna gidiyordur. Hele bir de bayram hediyesi olarak düşünüyorsanız çok sevineceklerdir. Aşağıdaki anlatım ve yapılış videosu kız çocukları için bayramlık örgü çanta yapımını anlatmaktadır. Bittiğinde çocuklarınızın çok beğeneceği süper bir el emeği hediyesi olacaktır.

Hangi Malzemeler Kullanılmıştır?

Biraz bu örgü projesinden bahsetmek gerekirse bayramlık çanta yapımı için makrome iplik ve 2,5 numara tığ kullanılmıştır. Resimlerden ve videodan da anlaşılacağı üzere çok renkli bir örgü çantası olduğunu görüyoruz. O yüzden seçeceğiniz iplik renklerinin birbirleri ile uyumlu ve ahenkli olmasına dikkat edin.

örgü çanta modelleri örnekleri
örgü çanta modelleri örnekleri

Örgü Çanta Nasıl Örülmüştür?

Örgü çanta yuvarlak ve adeta rengarenk bir papatya figürünü andıran bir yapıda örülmüştür. Çantamız toplamda 4 ayrı parçadan oluşmaktadır. Çantanın gövde kısımları ön ve arka olmak üzere 2 parçalı örülmüş olup, bittikten sonra birbirlerine dikilmişlerdir. Tamamen yuvarlak bir şekilde örülmemiş ve kapak için her iki parçada bir açıklık bırakılmıştır. Sonrasında sap ve askılık örülmüştür. Son olarak kapak için kare bir motif örülmüş ve açıklık olan kısma dikilmek sureti ile eklenmiştir. Kapağın kapatılması için de büyükçe bir düğme dikilmiştir.

Örgü çanta yapımı video olarak aşağıda sunulmuştur. Diğer örgü çanta modelleri tarifleri için sitemi takip etmeyi unutmayınız.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı