Çocuklar ve Bebekler için Soytarı Bere Modeli Yapımı

Çocuklar ve Bebekler için Soytarı Bere Örneği
Çocuklar ve Bebekler için Soytarı Bere Örneği

Çocuklar ve bebekler için örebileceğiniz ve onların kafalarında çok şirin duracak soytarı bere modeli ve anlatımına yer vereceğiz. Yine iki şişle yapımı kolay bebek beresi yapılışından bahsedeceğiz. Üzerindeki yatay kabartmalı çizgi şeklindeki desen çalışması ve tepesinden sarkan kukuletaları ile şirin bir bere modeli öğreneceksiniz.

Anlatımı yapılan soytarı bere örneğinin sayıları 3,5 yaş içindir. Sayılarını artırıp eksilterek daha büyük ya da küçük yaşlar için de örebilirsiniz. Açık pembe, koyu pembe ve beyaz renklerinde bebe ipleri kullanılmıştır. Bu ipler ile 3 numaralı şiş tercihi yapılmıştır.

Çocuklar ve Bebekler için Soytarı Bere Modeli
Çocuklar ve Bebekler için Soytarı Bere Modeli

İki Şişle Soytarı Bere Modeli Nasıl Örülür?

Soytarı beresinin yapımına alt lastik kısmından 92 ilmekle başlanmıştır. Lastik örgü 2 düz, 2 ters olarak örülmüştür.

Soytarı Bere Modeli
Soytarı Bere Modeli

Sonrasında berenin geri kalanı düz örgü ile örülürken açık ve koyu pembe renkte ipler ile 3 sıra yatay haroşa sıraları çalışılmıştır.

Tepe kısmına kadar gelindikten sonra üzerine tek tek kukuletaları örülüp uçlarına da ponpon dikilmiştir. Bu şekilde düz bir örgü parçası elde edildikten sonra uçları birleştirilip dikilerek soytarı bere yapılışı bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/rsLAdqMZgBM (Gülümseten Marifetler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı